PARAMARIBO — Na een testrun, die maandag begon en tot en met 9 juni loopt, zullen alle aanvragen voor het document voor personen van Surinaamse afkomst (PSA), uitsluitend via de vernieuwde PSA-website geschieden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (Bibis) heeft daartoe de vernieuwde PSA-aanvraagapplicatie geïntroduceerd en het digitale PSA-document gelanceerd.
“Deze modernisering is gericht op het verbeteren van de dienstverlening aan de PSA, het verkorten van de verwerkingstijd van aanvragen en het vereenvoudigen van de gebruikerservaring”, verklaart het ministerie in een persbericht. Aangegeven wordt dat de vernieuwde PSA-website “een klantvriendelijker aanvraagsysteem met verbeterde functies en een vernieuwde lay-out” biedt. “Tegelijkertijd is het besluit genomen om het fysieke PSA-document gefaseerd te vervangen door een digitaal document, wat op middellange termijn kostenbesparend zal zijn.”ADVERTISEMENT
“Deze modernisering is gericht op het verbeteren van de dienstverlening aan de PSA, het verkorten van de verwerkingstijd van aanvragen en het vereenvoudigen van de gebruikerservaring”
Tijdens de testfase, die onderdeel is van de implementatie, worden aanvragen nog verwerkt via het bestaande systeem, terwijl de vernieuwde website technisch wordt getest. Vanaf 9 juni treedt de vernieuwde PSA-website vervolgens in werking. Er zullen dan uitsluitend digitale betaalmogelijkheden zijn, zoals vermeld op de website. “Betaling via overmaking naar een buitenpost of storting bij de Centrale Bank van Suriname is vanaf deze datum niet meer mogelijk”, benadrukt Bibis. Vanaf 9 juni zijn de PSA-leges 160 euro of 175 US dollar (achttien jaar en ouder) en tachtig euro of 96 US dollar (jonger dan achttien jaar).ADVERTISEMENT
- Instituten leren omgaan met moderne technologie om bomen in…..
- Goudzoeker komt om bij noodlottig ongeval tijdens storm in …..
- Breaking: 225 DNA-stembiljetten op stembureau 333 vermist; …..
- Santokhi: ‘Gunstig als monumentale overheidspanden in hande…..
- Directeur e-Gov: ‘Niet kloppen verkiezingsdashboard beteken…..
- 225 stembiljetten verdwenen van stembureau 333 in Lelydorp..
- Processen-verbaal worden gecontroleerd: uitslag nog niet de…..
- Hindifest: kleurrijke mix van culturen, muziek en saamhorig…..
- Rovers binden nachtwaker vast bij mislukte inbraak Melkcent…..
- Tessa Leuwsha plaatst Boni’s levensverhaal in ander perspec…..
- Curtis Hofwijks geeft nieuwe samenwerking voordeel van de t…..
- BEKENDMAKING AFSLUITING Hernhutterstraat i.v.m. Asfalt Hers…..
- DA’91-voorzitter Del Castilho: “Groei in stemmen is hoopgev…..
- Het Gemenebest: een wereldwijd netwerk van 56 landen vereni…..
- Schalkwijk: men moet niet te voorbarig zijn en de officiële…..
- Nieuwe dageraad voor Suriname..
- Cedric veroordeeld voor uitvoer 322 gram cocaïne in zuurgoe…..
- Van 4 naar 40 miljard: Leiderschap als motor voor Surinames…..
- Arbeidsinspecteurs getraind in handhaving Wet Werkvergunnin…..
- e-Gov geeft verklaring over verkiezingsdashboard..
- Vertrouwen..