Minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken (OW) ontkent dat de aannemer die belast is met de bouw van een dijk te Weg naar Zee het werk heeft stopgezet. Volgens hem is de opdracht dat eerst de calamiteit wordt aangepakt, alvorens de goedkeuring van het ontwerp voor de dijk plaatsvindt.
ADVERTENTIE
Nurmohamed stelt dat normaal gesproken eerst het ontwerp moet worden goedgekeurd voordat er tot uitvoering wordt overgegaan. Tijdens een persconferentie na de vergadering van de Raad van Ministers gaf de bewindsman aan dat, vanwege de aard van het probleem, de aannemer alvast een hulpdijk moet opwerpen om het binnenstromende zeewater voorlopig te keren.
De goedkeuring van het definitieve ontwerp zal naar verwachting drie tot zes maanden in beslag nemen. In de tussentijd is besloten om alvast een dam aan te leggen, terwijl de aannemer doorwerkt aan de noodzakelijke voorbereidingen.
De OW-topman erkent dat dit geen ideale oplossing is, maar benadrukt dat er op deze manier toch alvast actie wordt ondernomen vooruitlopend op de bouw van de uiteindelijke dijk. Hij verwees in dit kader ook naar de Paradoorsteekbrug, die eveneens als een calamiteit is bestempeld. Ook daar is dezelfde werkwijze toegepast: eerst werd het contract getekend, waarna het ontwerptraject is gestart.
Nurmohamed bevestigde verder dat er stagnatie is opgetreden bij enkele woningbouwprojecten, onder andere aan de Peprepenweg en de Crepieweg. Volgens hem spelen daar juridische kwesties die niet meer oplosbaar zijn.
Wat het project in Reeberg betreft, gaf de minister aan dat een eerste fase inmiddels is opgeleverd. Wel moeten de nutsvoorzieningen van de SWM en de EBS nog worden gerealiseerd. De eigenaren van de percelen mogen echter alvast beginnen met het bouwen van hun woning, aldus Nurmohamed.
- Ook vandaag wat onweersbuien..
- SAO en Self Reliance starten leertraject voor AutoBody Repa…..
- Brunswijk in Wanhatti: ‘Ik ben een echte leider, zoals geen…..
- Pentagon start met ontslag transgender militairen na beslis…..
- Leonie Henriëtte Alphonsina Dompig-Dulder (93) Paramaribo 8…..
- William Dawson (75) Paramaribo 8-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Steve over verkiezingen en oude ti…..
- BEP stapt af van etnische politiek..
- Volksgezondheid waarschuwt voor neppe ozempic (semaglutide)..
- ECD: Winkeleigenaren moeten weegschalen ijken..
- Ravaksur Plus dreigt met acties na vastgelopen loononderhan…..
- NDP: Van beloftes naar beleningen – De financiële erf…..
- Ravaksur plus bereidt acties voor; geld dient op tafel gele…..
- Minister Ramadhin: Nefroloog Goerdat inde onterecht tiendui…..
- Minister Ramadhin beschuldigt DNA-kandidaat van aannemen va…..
- Minister Ramadhin opent politieke aanval op nefroloog Goerd…..
- Amafo reageert op klacht Chas Mijnals: ‘beschuldiging is be…..
- ‘Zusterteams’ Yelyco op koers voor eerste klasse finale..
- Concubinaat en buitenvrouwen: tussen recht en realiteit..
- Milieu Effecten Analyse niet meer gratis..
- Hoofdstembureau Sipaliwini ontvangt stembiljetten..