Het project waarbij er een nieuw Hoofdbureau van Politie zal verrijzen op de hoek van de Gemenelandsweg en de Johan Adolf Pengelstraat, staat volgens president Chandrikapersad Santokhi in het teken van de rechtsstaat. Het staatshoofd heeft op maandag 3 februari het startsein voor de bouwwerkzaamheden gegeven. President Santokhi onderstreepte dat de financiёle middelen zijn vrijgemaakt en dat het project uitgevoerd zal worden. De bouw, die wordt gefinancierd uit de begrotingen van de ministeries van Openbare Werken en Financiën, heeft een kostenplaatje van USD 7 miljoen USD. Het project is voorzien voor ongeveer 18 maanden en de oplevering is gepland voor april 2026.
President Santokhi benadrukte dat het project een diepere betekenis heeft. Hij herinnerde eraan, dat het toenmalige Hoofdbureau van Politie aan de Waterkant is kapotgeschoten tijdens de militaire staatsgreep op 25 februari 1980. Deze daad is volgens het staatshoofd, toen bewust gepleegd om het Korps Politie Suriname (KPS) als één van de belangrijke pijlers en symbolen van de rechtsstaat uit te schakelen. Hij zei dat er destijds doden en gewonden zijn gevallen, waaronder de agent van politie, Sultan. President Santokhi wees erop dat sinds de herdemocratisering in 1987, opeenvolgende regeringen gewerkt hebben aan het herstel van de rechtsstaat en het politiegezag, en ook dat er weer een hoofdkwartier als symbool van de politie zou zijn.
Het staatshoofd gaf het startsein in aanwezigheid van parlementsvoorzitter Marinus Bee, de ministers Kenneth Amoksi van Justitie en Politie, Riad Nurmohamed van Openbare Werken, parlementariër Mahinder Jogi, politiekorpschef Bryan Isaacs en aannemer Li Zhigu van de 23rd Metallurgical Construction Group Co., Ltd. Of Minmetals, het bedrijf dat belast in met de bouw. Li Zhigu benadrukte dat het pro-ject een grote verantwoordelijkheid en hoge verwachtingen met zich meebrengt. Hij gaf aan dat het nieuwe gebouw na voltooiing, een vernieuwde werkomgeving en ge-avanceerde kantoorvoorzieningen zal bieden aan het korps.
Volgens de aannemer gaat het om een gebouw dat niet alleen de efficiëntie van het korps aanzienlijk zal verbeteren, maar ook een hoogwaardig en goed uitgerust handhavings- en commandocentrum creëren, waarmee de werkzaamheden van het korps naar een hoger niveau worden gebracht. “Dit project draagt niet alleen bij aan de verbetering van het politieapparaat, maar vormt ook een krachtige ondersteu-ning voor de nationale veiligheid en stabiliteit”, aldus Li Zhigu. Hij benadrukte dat het bouwbedrijf, de 23rd Metallurgical Construction Group Co., Ltd. of Minmetals, zich volledig zal inzetten om te garanderen dat het project voldoet aan de hoogste kwaliteitsnormen en op tijd wordt opgeleverd.
The post ‘Project Hoofdbureau van Politie in teken versterking rechtsstaat’ ..
- Nurmohamed: ‘Wettelijk kader beheer vervallen staatsgebouwe…..
- Elf partijen bundelen zich tegen traditionele politiek..
- Wereld Lepradag: Elk jaar ook lepragevallen in Suriname..
- Ton Groot Haar maakt fotoboek over jonge generatie Surinaam…..
- Trucking Center Havenbeheer opgeleverd..
- Ook vandaag regen en onweersbuien..
- Medewerker Fernandes Bakkerij verduistert SRD 763.000..
- De Facebookpagina van de Ware Tijd is tijdelijk niet beschi…..
- Migranten in Aurora in onzekerheid door deportatieplannen T…..
- Gerzon Iwan Pierau (53) Den Haag 23-1-2025..
- Amerikaanse militaire vliegtuigen deporteren migranten..
- Tweede seizoen Suriname Major League gaat van start..
- Meteodienst verwacht onweersbuien met windstoten..
- Ministerie van Defensie decoreert 100 actieve militairen..
- Sterke tweede helft bezorgt Suriname zege op Guyana in Tri …..
- Trucking Center voor verbetering logistiek Havenbeheer..
- Regering probeert breuk bij SBB te lijmen..
- SLM-beerput gaat langzaam open..
- Onderminister GBB ziet grondconversie als succes..
- Rechtsvraag bevoegdheid OKB in kwestie NPS onbeantwoord..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 bezoekt hoofdstembur…..