Het CARICOM Jeugdkorps Suriname en de UN SDG Jeugdambassadeurs hebben met trots de officiële lancering aangekondigd van het project Developing Young Leaders. Dit initiatief, dat op zaterdag 7 juni 2025 van start ging, is specifiek ontworpen om de leiderschapskwaliteiten van jonge Surinamers te versterken en hen optimaal voor te bereiden op de complexiteit van de toekomst, aldus jeugdambassadeurs Arantxa Swedo, Richard Pinas, Drusilla Reinhard-Blinker en Amrish Lalsa.
Het project richt zich op het empoweren van jonge leiders via een reeks interactieve sessies. Deze sessies bieden deelnemers essentiële vaardigheden die nodig zijn om volwaardig bij te dragen aan de samenleving. Centraal daarbij staat de bespreking van uitdagingen waarmee jonge leiders in de Caribische regio geconfronteerd worden, zoals stressmanagement en het omgaan met carrière-gerelateerde obstakels.
De eerste sessie stond volledig in het teken van leiderschap en stressbeheersing en werd geleid door de ervaren trainers Tachannan Brown en Rinat Adipi. Zij onderstreepten het belang van mentale veerkracht en persoonlijke ontwikkeling. CARICOM-ambassadeur Chairme Haakmat-Kings en apostel Steven Reyme verdiepten het thema door aan te geven hoe bewuste keuzes en gerichte energie-inzet jonge leiders kunnen helpen om stress te verminderen en effectiever om te gaan met tegenslagen.
De directe feedback van de deelnemers bracht een belangrijk aandachtspunt naar voren: veel jonge leiders worstelen met deze thema’s, maar beschikken nog niet over de juiste tools om er adequaat mee om te gaan. Een bijzonder aspect van het project is de inclusieve benadering: ook jonge leiders met een beperking namen volwaardig deel aan de sessie. Juist vanuit deze groep werd de noodzaak van vaardigheidsontwikkeling opnieuw benadrukt.
Met dit initiatief streven het CARICOM Jeugdkorps Suriname en de UN SDG Jeugdambassadeurs naar de vorming van een nieuwe generatie krachtige en veerkrachtige leiders. Leiders die niet alleen voorbereid zijn op de uitdagingen van morgen, maar ook actief bijdragen aan een weerbare samenleving. Het project is een doorlopende reeks en de volgende sessie vindt volgende maand plaats, met als thema: effectieve communicatie als fundament voor leiderschap.
- NDP zou bij oud kiestelsel 24 zetels behaald hebben..
- Jayant Uttamkumar Mangal..
- Ibu Waginem Kasanpawiro – Troenosemito..
- Georges Mikhael Issa..
- Georges Mikhael Issa..
- Suriname benadrukt versnelde aanpak kinderarbeid tijdens IL…..
- Project ‘Developing Young Leaders’ versterkt Surinaamse jon…..
- Onaanvaardbare verrijking..
- Assembleevoorzitter Bee: “Het gaat niet om mij, het gaat om…..
- Infrastructuurprojecten Suriname centraal tijdens bezoek mi…..
- Centraal Hoofdstembureau stelt officiële verkiezingsuitslag…..
- Suriname ziet voorbeeld in India’s digitale arbeidsinfrastr…..
- AWJ: Geen sprake van vooruitbetaling 96.000 US dollar voor …..
- Natio hoopt op gunstige loting slotronde WK-kwalificatie..
- Geen overlevenden bij vliegtuigcrash Air India in Ahmedabad..
- ‘Weg naar de top begint niet op social media, maar op het p…..
- VES-voorzitter: Valutakoers ontspoort door politieke onzeke…..
- Suriname twee profbodybuilders rijker..
- Air India-toestel crasht, minstens 100 doden..
- Ook Suriname staat stil bij Werelddag tegen Kinderarbeid..
- Hassankhan: verkiezingsuitslag blijft ongewijzigd zonder co…..