De progressieve politieke beweging OPTSU heeft haar maatschappelijke basis verbreed. De Sociaal Democratische Unie (SDU), in samenwerking met de Permanente Voorspoed Republiek Suriname (PVRS) en De Nieuwe Wind (DNW), zijn toegetreden tot OPTSU, waarin reeds de SPA, PALU en Wi Sranan samenwerken. OPTSU tracht hiermee verder inhoud te geven aan het vervangen van de gevestigde oude politiek met een breed maatschappelijk gedragen progressieve optie voor Suriname.
SDU, onder leiding van Celsius Waterberg, heeft eerder een samenwerking getekend met PVRS en DNW. Op initiatief van de SDU is contact opgenomen met de initiatiefnemers van OPTSU, onder leiding van Jimmy Rosheuvel. Na de eerste aftastende gesprekken hebben de politieke partijen uiteindelijk afgelopen maandag, 24 februari, de samenwerkingsovereenkomst getekend.
Suriname is in de afgelopen 50 jaar niet veel vooruitgekomen. De neerwaartse vicieuze cirkel van armoede, veroorzaakt door overwegend door oude politiek gedomineerde regeringen, moet doorbroken worden.
In haar verkiezingsprogramma heeft OPTSU daarom aangegeven dat het volk een beleid zal krijgen voorgeschoteld, gebaseerd op de volgende uitgangspunten:1. Korte termijn maatregelen om dringende problemen nu aan te pakken, moeten worden genomen op basis van lange termijn doelen om blijvende oplossingen te brengen.2. Het Surinaamse volk moet meer bij elkaar worden gebracht en in georganiseerde verbanden betrokken worden bij het nationaal bestuur.3. Problemen, waaronder financieel-economische en sociaal-maatschappelijke vraagstukken, moeten als eerste aangepakt worden op basis van eigen deskundigheid en de mobilisatie van eigen kapitaal.4. Het volk moet een rechtvaardiger aandeel krijgen in de opbrengsten van onze natuurlijke rijkdommen en in de resultaten van de economische groei.
Bij de komende verkiezingen zal het volk een serieus alternatief hebben om zich los te maken van de gevestigde oude politieke partijen. Naast het werken aan een groter draagvlak voor het verkiezingsprogramma zal OPTSU ook sterke kandidaten naar voren dragen. Het volk wordt opgeroepen om massaal deze progressieve beweging te ondersteunen om de noodzakelijke omwenteling in de Surinaamse politiek mogelijk te maken.
Het voorzitter collectief van het Nationaal Congres/OPTSUNamens de SPA, Joyce WilliamsNamens de PALU, Jim HokNamens Wi Sranan, Newalsing NankoesinghNamens SDU, Celsius Waterberg
- Marinus Bee: ‘Onder mijn leiding is het parlement een deel …..
- Kinderen en adolescenten sterk beïnvloed door sociale medi…..
- Suriname en Servië werken aan oprichting gezamenlijke Kamer…..
- 55 jaar Surinaamse Vereniging voor Fysiotherapie: synergie …..
- OKB beëdigt toezichthouders..
- Stichting betreurt diefstal buste Trefossa en roept op tot …..
- President hoort zorgpunten radio- en tv-eigenaren aan..
- Santokhi bijgepraat over projecten Suriname-India..
- Nieuw team moet zorgpunten Vereniging Radio- en Televisiebe…..
- Parmessar: “Wetsvoorstel over collectieve rechten is een ve…..
- Hoger beroep Hoefdraad opnieuw uitgesteld, laatste kans voo…..
- OKB beëdigt toezichthouders verkiezingen..
- OW verricht werkzaamheden aan Jagtlustsluis in Commewijne..
- ‘Wij hopen dat we beeld Trefossa terugvinden’..
- Jamilhio Rigters treft Messi in Concacaf Champions Cup..
- Maatschappelijke organisaties geven sterk signaal: Stop de …..
- ‘Kansen creëren en zorgen dat jongeren hier een toekomst zi…..
- Inheemsen uit Zuid-Suriname krijgen capaciteitstraining..
- SDU en samenwerkende partijen sluiten zich aan bij OPTSU..
- Inbreker doodgeschoten bij poging inbraak..
- Inbreker doodgeschoten door ondernemer..