Serena Essed
Het is noodzakelijk om een profielschets op te stellen voor de selectie van ministers. Dat vindt advocaat Serena Essed. In het programma Welingelichte Kringen ging zij in op de kandidaat-ministers die gepresenteerd zijn. Van sommige kan veel positiefs gezegd worden, terwijl het bij anderen eerder leek op een politieke beloning voor partijloyalisme, concludeert de advocaat. Het probleem kan volgens haar opgelost worden met het opstellen van profielen of basas randvoorwaarden. Dat is één van de grootste tekortkomingen die Suriname heeft.
Essed zegt dat ook de manier waarop de coalitiepartijen bij elkaar gekomen zijn, de focus eerder was op machtsbehoud en machtverdeling, boven overeenstemming op beleidsniveau. ‘Dat is niet vreemd in de Surinaamse politiek. Zo is het altijd gegaan, maar dat beantwoordt de vraag over waarom we niet komen uit de fysieuze cirkel’, stelt Essed. Ook het regeerakkoord lijkt haar zorgwekkend vaag. Desondanks kijkt zij toch vol spanning en belangstelling uit te kijken naar de wijze waarop de werkzaamheden uitgevoerd zullen worden.
Politicoloog Giwani Zeggen constateert ook dat er wat teleurstelling is rond sommige van de genoemde namen. Toch zegt hij dat het goed is om af te wachten wat de ministers in de komende vijf jaren zullen presteren. Hij vindt dat topkader in Suriname niet staat te springen om politieke voorhoede-posities in te nemen. Daar zijn meerdere oorzaken voor, zoals betere betaling bij het bedrijfsleven en normen, waarden en ethiek. “Het is beschamend hoe er wordt omgegaan met personen in publieke functies. Er wordt vaak op de man gespeeld en niet op de bal. En veel mensen hebben daar gewoon geen zin in”.
Daarbovenop zegt Zeggen dat het hem niet vreemd is dat politici minister worden als er politieke verkiezingen gehouden zijn. Zo is er kritiek op Melvin Bouva als kandidaat-minister. “Hij heeft de afgelopen vijf jaren in de voorlinie gestaan namens zijn partij. Dan vind ik het niet vreemd als hij minister wordt. Anders moet topkader ook in de frontlinie moeten willen staan”, aldus Zeggen.
- Man week na mishandeling en bedreiging partner opgesloten..
- Abop kiest definitief voor samenwerking met NDP: ‘We hoeven…..
- Twee doden aangetroffen in twee dagen..
- Drie verdachten opgepakt voor diefstal zes aluminium stelli…..
- ABOP kiest definitief voor samenwerking met NDP..
- Minister Ori: historisch besef nodig voor nationale eenheid…..
- Jogi: ‘Laatst gehouden DNA-vergadering verliep niet vlekkel…..
- Fokké waarschuwt: ‘Het wachten is op de volgende grote bran…..
- Brunswijk: ABOP staat achter Simons en Rusland als presiden…..
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie..
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cul…..
- Van den Berg opgelucht over rechterlijk vonnis tegen Kirpal…..
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s me…..
- Drie verdachten aangehouden; twee hunner heengezonden..
- Parmessar verwacht nakoming coalitieafspraken..
- Man mishandelt en bedreigt partner met bierfles..
- Sherida Mormon pleit tijdens Tak Tangi voor economische act…..
- Zuales Doekoe: ‘Je zag dat de kinderen er behoefte aan hadd…..
- PCS-medewerkers in actie wegens herhaalde salarisvertraging..
- Alerte bewaker voorkomt brand: brandweerbeleid onder vuur..
- SEOB: Overheidsuitgaven zetten SRD onder druk, groei vlakt …..