Met de benoeming van Shanta Mahadew tot advocaat-generaal is het Openbaar Ministerie (OM) weer formeel compleet, maar de versterking van de top is daarmee nog niet volledig ingevuld. Het vervolgingsapparaat bestaat momenteel uit een procureur-generaal, twee advocaten-generaal, vijf hoofd-officieren van justitie, zeventien officieren van justitie en twee substituut-officieren van justitie.
Volgens procureur-generaal Garcia Paragsingh is er nog steeds behoefte aan uitbreiding binnen de leiding van het OM. “Er is behoefte aan het verruimen van het aantal advocaten-generaal,” stelt Paragsingh. “Maar daarvoor is eerst goedkeuring nodig van de ontwerpwet die momenteel in behandeling is bij De Nationale Assemblee.”
De topmagistraat benadrukt dat het goed functioneren van het OM staat of valt met voldoende menskracht en adequate middelen. “Daar werken wij aan, stap voor stap,” aldus Paragsingh.
Om de werkdruk op termijn verder te verlichten, zijn momenteel meerdere officieren van justitie in opleiding. Verwacht wordt dat zij in 2026 hun traject afronden en kunnen worden ingezet binnen het vervolgingsinstituut. Dat zou de personele druk op de organisatie aanzienlijk moeten verminderen.
- Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met C…..
- Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuw…..
- 597Netwerken presenteert: ‘De Vijf VolksVragen’ voor minist…..
- BESCHOUWING — Met de omstreden missives is volgens de reger…..
- Jairzinho Rozenstruik wint overtuigend zijn eerste Dirty Bo…..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag mogelijk binnen een week b…..
- DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en…..
- Pilot’s Final Call: ‘Mayday… Losing Power…..
- Gokken..
- 597Netwerken stelt toets: Vijf vragen vóór je minister word…..
- “Wij zijn Surinamers”: Boeroe-nazaten blikken terug en voor…..
- Nationale herdenking 180 jaar vestiging Boeroes in Saramacc…..
- ROYALTY’S VOOR NIEMAND..
- Santokhi krijgt stank voor dank voor de geheime afspraken m…..
- Zoektocht naar Surinaams-Javaanse familiegeschiedenis tot l…..
- Grote reisfraudezaak Comfort Travel: tientallen slachtoffer…..
- 597Netwerken presenteert vijf toetsingsvragen voor aanstaan…..
- Diverse activiteiten rond 180 jaar vestiging Nederlandse bo…..
- Julien Ignacio geeft migranten een stem in ‘Goudjakhals…..
- Slapende man in Wanica ruw wakker geslagen en beroofd..
- Save SU Collectief pleit voor behoud ministerie van Ruimtel…..