Op 13 augustus behandelde de Kantonrechter de zaak tegen negen verdachten, onder wie A.O., S.D. en L.G., die worden beschuldigd van het uitvoeren van 500 kilo cocaïne. De drugs waren verstopt in een technische ruimte achter de cockpit van een SLM-vliegtuig.
Tijdens de zitting hielden enkele advocaten hun pleidooi: zij vroegen om vrijspraak of een mildere straf. Een verzoek om voorlopige vrijlating van L.G. werd door de rechter afgewezen.
Het Openbaar Ministerie eist acht jaar cel en een geldboete per verdachte. De zaak gaat op 5 november verder met de overige pleidooien.
Strafzaak brand ministerie van SoZaVo uitgesteld
De strafzaak tegen R.P. is 13 augustus voortgezet. Hij wordt ervan verdacht opzettelijk brand te hebben gesticht bij het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting.
Volgens het dossier gebruikte hij een aansteker om papier met brandbare stoffen in contact te brengen, waardoor vier gebouwen en drie voertuigen volledig of gedeeltelijk in vlammen opgingen.
De rechter wacht echter nog op een psychologisch rapport om beter te beoordelen of de verdachte toerekeningsvatbaar is, oftewel of hij volledig verantwoordelijk kan worden gehouden voor zijn daden. Daarom is de zaak voorlopig uitgesteld tot het rapport beschikbaar is.
Zeven jaar cel voor doodslag aan de Amazonestraat
De Kantonrechter heeft op 13 augustus de verdachte F.G. veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf voor doodslag op een man in een woning aan de Amazonestraat.
F.G. paste op de zoon van het slachtoffer en stak de man neer tijdens een conflict. Zijn advocaat voerde aan dat hij in paniek handelde om de vrouw van het slachtoffer te beschermen, een beroep op zogenoemd noodweerexces. De rechter verwierp dit verweer, omdat het slachtoffer de mishandeling al had gestaakt toen F.G. het mes pakte.
Het gebruikte mes is verbeurd verklaard, kleding en telefoon worden teruggegeven.
- Boer vindt fortuin van Escobar.
- Proces rond 500 kilo cocaïne in SLM-toestel voortgezet – St….
- Strafzaak tegen ‘Kappalani’ opnieuw uitgesteld.
- Hardware & Software..
- Gronduitgifte ordenen..
- Sollicitatiebrieven blijven liggen bij ministerie van Onder…..
- Politie Tsjechië al 6 jaar niet in staat illegale racewagen….
- Vermissingszaak twee mannen en drugszaken voor Kantonrechte….
- Wereldwijd zijn er nog maar 10 vaquita’s – Mexico doet te w….
- Hersendode man in China krijgt long van varken getransplant….
- Suriname werkt aan nationale richtlijn voor hiv-zorg..
- Diamanten huwelijksjubileum voor echtpaar Somai-Jagernath .
- Twee verdachten overval bij EBS-station Pokigron te Klaaskr….
- Gepensioneerde KPS-officieren bieden hun diensten aan Korps….
- Drie jongens beroven onder bedreiging van een mes taxichauf….
- TCT-minister werkt aan oplossing voor bus- en boothouders..
- Carifesta XV: Logistieke uitdagingen maar nog steeds veel p…..
- SLM in the picture.
- Caribisch Carnaval, Washington-stijl.
- Van Chan tot Clone: IMF-doolhof voor Suriname.
- Surinaamse hitte: sauna zonder uitknop.