Het kabinet van de president. Foto: gov.sr
Na intensieve onderhandelingen hebben RAVAKSUR Plus en de regering donderdag een principeovereenkomst ondertekend over fiscale voorzieningen voor ambtenaren. Namens de regering trad minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken op als coördinator van de clusterministers belast met vakbondsaangelegenheden. RAVAKSUR Plus, bestaande uit de CLO, de Moederbond, FOLS en BVL/ALS, werd vertegenwoordigd door coördinator Armand Zunder. De overeenkomst omvat onder meer; fiscale aanpassingen ten gunste van werknemers.
Zo wordt per 1 juli 2025 de belasting op overwerkinkomsten verlaagd, met een tarief van 5% tot SRD 2.500, 15% voor het gedeelte tussen SRD 2.500 en SRD 7.500, en 25% voor bedragen boven SRD 7.500. Daarnaast geldt vanaf 1 januari 2025 een belastingvrijstelling op vakantie-uitkeringen en bonussen tot een maximum van SRD 19.500. Tevens wordt het maximale bedrag dat in aanmerking komt voor hypotheekrenteaftrek verhoogd naar SRD 871.500, eveneens ingaande per 1 januari 2025.
Partijen zijn overeengekomen om bij eventuele knelpunten in de uitvoering gezamenlijk tot oplossingen te komen. Daarnaast is afgesproken dat over resterende agendapunten, waaronder loononderhandelingen voor 2026 en verdere aanpassing van belastingtarieven, in overleg een tijdschema zal worden vastgesteld. De gevraagde loonaanpassing van 25%, zoals eerder opgenomen in het wensenpakket van RAVAKSUR Plus, is vooralsnog doorgeschoven naar een volgend regeringsmandaat, op verzoek van de huidige regering.
De overeenkomst wordt van kracht zodra deze in de Regeringsraadvergadering (RRV) formeel is goedgekeurd.
- Trump herbevestigt wapenstilstand tussen Iran en Israël..
- Ministerie AWJ en bonden sluiten akkoord over betere arbeid…..
- Behoud gebouwd erfgoed..
- Coalitie was vooraf op de hoogte van Brunswijks voorbehoud …..
- KPS houdt persconferentie over aanpak criminaliteit..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag 2025 bindend..
- Paniek aan de Goede Verwachtingweg na schietpartij uit rijd…..
- Suriname schittert op National Day Expo 2025 Osaka..
- Elias hamert op brede maatschappelijke discussie over olies…..
- Reactie op: Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 3…..
- Natio is klaar voor het WK – nu de FIFA nog..
- Digitale ID wordt verplicht gesteld bij overheidsdiensten..
- Suriname in de schijnwerpers op ‘Caribbean Experience 2025’…..
- Drones richten schade aan op Iraakse militaire bases..
- Chan Choenni bundelt 150 jaar Hindostaanse geschiedenis in …..
- Nieuwe raketaanval vanuit Iran ondanks wapenstilstand: Isra…..
- Surinaamse vlag wappert trots in Osaka: Sranan Dey brengt E…..
- Staat Suriname verkoopt aandelen Hakrinbank via openbare in…..
- KPS houdt rondmars op 130-jarig bestaan..
- Suriname treedt officieel toe tot OIC Labour Centre..
- Overuren bij KPS blijven structureel probleem..