Het kabinet van de president. Foto: gov.sr
Na intensieve onderhandelingen hebben RAVAKSUR Plus en de regering donderdag een principeovereenkomst ondertekend over fiscale voorzieningen voor ambtenaren. Namens de regering trad minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken op als coördinator van de clusterministers belast met vakbondsaangelegenheden. RAVAKSUR Plus, bestaande uit de CLO, de Moederbond, FOLS en BVL/ALS, werd vertegenwoordigd door coördinator Armand Zunder. De overeenkomst omvat onder meer; fiscale aanpassingen ten gunste van werknemers.
Zo wordt per 1 juli 2025 de belasting op overwerkinkomsten verlaagd, met een tarief van 5% tot SRD 2.500, 15% voor het gedeelte tussen SRD 2.500 en SRD 7.500, en 25% voor bedragen boven SRD 7.500. Daarnaast geldt vanaf 1 januari 2025 een belastingvrijstelling op vakantie-uitkeringen en bonussen tot een maximum van SRD 19.500. Tevens wordt het maximale bedrag dat in aanmerking komt voor hypotheekrenteaftrek verhoogd naar SRD 871.500, eveneens ingaande per 1 januari 2025.
Partijen zijn overeengekomen om bij eventuele knelpunten in de uitvoering gezamenlijk tot oplossingen te komen. Daarnaast is afgesproken dat over resterende agendapunten, waaronder loononderhandelingen voor 2026 en verdere aanpassing van belastingtarieven, in overleg een tijdschema zal worden vastgesteld. De gevraagde loonaanpassing van 25%, zoals eerder opgenomen in het wensenpakket van RAVAKSUR Plus, is vooralsnog doorgeschoven naar een volgend regeringsmandaat, op verzoek van de huidige regering.
De overeenkomst wordt van kracht zodra deze in de Regeringsraadvergadering (RRV) formeel is goedgekeurd.
- Suriname slaagt er niet in om te stunten en is uitgeschakel…..
- Dief slaat toe op recreatieoord, ontvreemdt sieraden..
- Inbraak bij STVS zorgt voor ravage, maar geen buit meegenom…..
- Voormalig Democratisch adviseur: “Afzetting Trump na aanval…..
- Braziliaanse man overlijdt bij ATV-ongeval in Nassaugebied..
- Recht van de consument in Nieuw Burgerlijk Wetboek..
- Man overlijdt bij ongeval met ATV in het Nassaugebied..
- Twee verdachten aangehouden voor een beroving te Santigron..
- Weg naar Atjoni verandert in steeds grotere goudmijn..
- OKB: “Bestanden CBB moeten dringend opgeschoond worden vóór…..
- Suriname heeft na 15 jaar de kans om onbevlekte leiders in …..
- Iran: Amerikaanse aanval maakt bredere vergeldingsacties le…..
- Fête de la Musique: Jong talent streelt de harten van het p…..
- Minister Nurmohamed: “Werkzaamheden aan Weg naar Zee en Bra…..
- Sewcharan staat niet te wachten op een VVV..
- ABOP rouwt om overlijden Patricia Etnel: “Een ware dochter …..
- PL: President moet niet rancuneus doen over Javaans Nieuwja…..
- Binnenkort onthulling kunstwerk ’De let en! – Da it’e…..
- Gedreven door komende olie-industrie: Commewijne ontwikkele…..
- Ori: “Uitbetaling Spaans leerkrachten wacht op goedkeuring …..
- Nog meer onweersbuien in aantocht..