Na intensieve onderhandelingen hebben de regering en vakbondskoepel Ravaksur Plus op donderdag 26 juni 2025 een principeovereenkomst ondertekend over bezoldigingsverhogingen en fiscale voorzieningen voor ambtenaren. De ondertekening vond plaats in de vergaderzaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS).
Namens de regering trad minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken op als coördinator van het clusterteam belast met vakbondsaangelegenheden. Hij werd daarin bijgestaan door ministers Stanley Raghoebarsing (Financiën en Planning) en Delano Landvreugd (Binnenlandse Zaken). Ravaksur Plus werd vertegenwoordigd door coördinator Armand Zunder, die namens de aangesloten organisaties CLO, Moederbond, FOLS en BvL/ALS optrad.
De overeenkomst bevat ingrijpende fiscale aanpassingen ten gunste van werkenden. Per 1 juli 2025 wordt de belasting op overwerkinkomsten verlaagd:– 5 procent belasting tot SRD 2500– 15 procent voor het deel tussen SRD 2500 en SRD 7500– 25 procent voor bedragen boven SRD 7500
Bovendien geldt per 1 januari 2025 een belastingvrijstelling op vakantiegeld en bonussen tot SRD 19.500. Ook wordt de grens voor hypotheekrenteaftrek opgetrokken naar SRD 871.500, eveneens ingaand op die datum.
Volgens Zunder betekenen deze maatregelen een directe lastenverlichting voor ambtenaren, vooral voor wie regelmatig overuren maakt of aanspraak maakt op extra vergoedingen. “Voor wie overwerkt, zal dit merkbaar zijn in een lagere belastingdruk. En ook voor mensen met vakantiegeld is het goed nieuws,” aldus de vakbondsleider.
Partijen hebben tevens afgesproken om gezamenlijk oplossingen te zoeken voor eventuele knelpunten bij de uitvoering. Andere openstaande agendapunten – waaronder loononderhandelingen voor 2026 en verdere aanpassing van belastingtarieven – zullen via een nog vast te stellen tijdschema worden opgepakt.
De eerder door Ravaksur Plus gevraagde loonaanpassing van 25 procent is vooralsnog doorgeschoven naar een volgend regeringsmandaat, op verzoek van de zittende regering. Minister Raghoebarsing is belast met het opstellen van het financieel kader voor toekomstige loononderhandelingen.
De overeenkomst treedt in werking na formele goedkeuring door de regeringsraadvergadering (RRV).
- Vandalisten vernielen speeltoestellen Brasaplein..
- Ramdin houdt eerste OAS-vergadering in Antigua en Barbuda..
- Esajas: ‘SRD geen stabiele rekeneenheid meer’..
- Simons in Para: Simons: Decentralisatie wordt speerpunt van…..
- Diefstal Johan Adolf Pengel-luchthaven opgelost..
- SEOGS, blubber en politiek..
- Braziliaan overlijdt na ongeval met ATV..
- Sewcharan hoopt op verkiezing president en vicepresident zo…..
- RVM besloot dat Javaans Nieuwjaar geen nationale vrije dag …..
- Putin veroordeelt Amerikaanse aanval op Iran..
- Verpaupering ‘Sosis’..
- Geestelijk verwarde bewoner steekt eigen woning in brand..
- Suriname slaagt er niet in om te stunten en is uitgeschakel…..
- Dief slaat toe op recreatieoord, ontvreemdt sieraden..
- Inbraak bij STVS zorgt voor ravage, maar geen buit meegenom…..
- Voormalig Democratisch adviseur: “Afzetting Trump na aanval…..
- Braziliaanse man overlijdt bij ATV-ongeval in Nassaugebied..
- Recht van de consument in Nieuw Burgerlijk Wetboek..
- Man overlijdt bij ongeval met ATV in het Nassaugebied..
- Twee verdachten aangehouden voor een beroving te Santigron..
- Weg naar Atjoni verandert in steeds grotere goudmijn..