De prijs voor een puntbrood bij Chinese bakkerijen is vanaf vandaag officieel vastgesteld op SRD 6. Sommige bakkers hadden deze aanpassing al eerder doorgevoerd, zo blijkt uit een rondgang van Suriname suriname.
Een bakker aan de Verlengde Gemenelandsweg laat weten moeite te hebben met de prijsverhoging, maar ziet geen andere keus. “Mi e feni eng erg, maar mi no man yepi. Toen mi bigin, kostte een brood SRD 0,45. Nu moeten mensen SRD 6 betalen voor één puntbrood,” vertelt hij.
Prijs voor puntbrood bij bakkerijen nu vastgesteld op SRD 6. Foto: Suriname suriname
Volgens hem zijn de kosten voor een zak meel verdubbeld en is het onmogelijk om de oude prijs te blijven hanteren. Hij verwacht dat de prijsstijging niet beperkt zal blijven tot brood. “De dollar stijgt, de euro stijgt, dus alles gaat mee omhoog. Zelfs olie is duurder geworden. Dit is niet goed voor de mensen, het leven wordt zwaarder,” aldus de ondernemer.
Ook een andere bakker aan de Nieuwweergevondenweg heeft vandaag zijn prijs voor puntbrood verhoogd. “In het weekend verkocht ik het brood nog voor SRD 5, maar vanaf vandaag moest ik verhogen, anders maak ik verlies,” geeft hij aan. Hij hield de prijs van SRD 5 al maanden aan, terwijl collega’s al SRD 5,50 vroegen. “De zak meel kost nu veel meer, ik heb geen keuze.”
De prijsverhoging raakt ook consumenten direct. Klanten die gewend waren drie broden te kopen, moesten genoegen nemen met twee. “Mi kon bai drie brede, maar now mi ab fu bai tu. A moni fu mi no sari fu bai den drie. Mi no ben sabi taki a brede prijs o opo tide,” zegt een klant.
Hoewel hij begrip heeft voor de situatie van de bakker, wijst hij erop dat gezinnen met meerdere kinderen het nu nog moeilijker krijgen. “Als de salarissen niet omhooggaan, en de prijzen blijven stijgen, dan blijft het zwaar. Dan helpt zelfs een verhoging niet meer.”
Ook Fernandes Bakkerij heeft recent de prijzen aangepast. De prijs voor een pak luxe puntjes is gestegen van SRD 44 naar SRD 48.
- Zes politieke partijen tekenen regeerakkoord..
- TotalEnergies bereidt nieuw olieonderzoek voor in Suriname..
- Jorka Supu..
- TotalEnergies dient plannen in voor geplande offshore olie-…..
- NDP en NPS betuigen medeleven dodelijke bootramp bij Albina..
- Tweede Kamer vergadert over visumvrij reizen voor Suriname..
- Nieuwe regeercoalitie zet koers uit met ondertekenen akkoor…..
- Suriname-Puerto Rico..
- D66 wil visumplicht voor Surinamers zo snel mogelijk versoe…..
- NPS leeft mee met slachtoffers tragisch bootongeluk Marowij…..
- President Santokhi spreekt medeleven uit na dodelijk booton…..
- Cool-D brengt inspirerend nummer ‘Problema’ uit..
- NPS verslagen van bericht over bootongeluk..
- Drie doden en meerdere vermisten na bootongeval op Marowijn…..
- Bootramp Marowijnerivier: drie doden, vier vermisten, vier …..
- Theatershow Kaseko in Concert brengt Surinaamse klanken opn…..
- Man in verzekering na omhakken kokosnootboom..
- Ray Neïman eregast Matinée Française..
- Bijna 50 jaar onafhankelijkheid – Tijd voor een ande…..
- Carmen Elaine Sweeb-Redman..
- Henk Paul Wartes..