De prijs voor een puntbrood bij Chinese bakkerijen is vanaf vandaag officieel vastgesteld op SRD 6. Sommige bakkers hadden deze aanpassing al eerder doorgevoerd, zo blijkt uit een rondgang van Suriname suriname.
Een bakker aan de Verlengde Gemenelandsweg laat weten moeite te hebben met de prijsverhoging, maar ziet geen andere keus. “Mi e feni eng erg, maar mi no man yepi. Toen mi bigin, kostte een brood SRD 0,45. Nu moeten mensen SRD 6 betalen voor één puntbrood,” vertelt hij.
Prijs voor puntbrood bij bakkerijen nu vastgesteld op SRD 6. Foto: Suriname suriname
Volgens hem zijn de kosten voor een zak meel verdubbeld en is het onmogelijk om de oude prijs te blijven hanteren. Hij verwacht dat de prijsstijging niet beperkt zal blijven tot brood. “De dollar stijgt, de euro stijgt, dus alles gaat mee omhoog. Zelfs olie is duurder geworden. Dit is niet goed voor de mensen, het leven wordt zwaarder,” aldus de ondernemer.
Ook een andere bakker aan de Nieuwweergevondenweg heeft vandaag zijn prijs voor puntbrood verhoogd. “In het weekend verkocht ik het brood nog voor SRD 5, maar vanaf vandaag moest ik verhogen, anders maak ik verlies,” geeft hij aan. Hij hield de prijs van SRD 5 al maanden aan, terwijl collega’s al SRD 5,50 vroegen. “De zak meel kost nu veel meer, ik heb geen keuze.”
De prijsverhoging raakt ook consumenten direct. Klanten die gewend waren drie broden te kopen, moesten genoegen nemen met twee. “Mi kon bai drie brede, maar now mi ab fu bai tu. A moni fu mi no sari fu bai den drie. Mi no ben sabi taki a brede prijs o opo tide,” zegt een klant.
Hoewel hij begrip heeft voor de situatie van de bakker, wijst hij erop dat gezinnen met meerdere kinderen het nu nog moeilijker krijgen. “Als de salarissen niet omhooggaan, en de prijzen blijven stijgen, dan blijft het zwaar. Dan helpt zelfs een verhoging niet meer.”
Ook Fernandes Bakkerij heeft recent de prijzen aangepast. De prijs voor een pak luxe puntjes is gestegen van SRD 44 naar SRD 48.
- Financieel adviseur Karamat: RVI-programma ‘levensgevaarlij…..
- Mario Vermeer vertegenwoordigt Suriname op internationaal J…..
- Waarom Suriname zijn president niet meer in het geheim moet…..
- Vaststelling grens Suriname in afrondende fase..
- Advocaten betwisten drugs dropping door Colombianen..
- Suriname treft Panama, El Salvador en Guatemala in laatste …..
- Indonesië en Suriname versterken culturele samenwerking..
- OM eist langdurige gevangenisstraffen in drugszaak..
- Surinaams-Javaans medicinaal erfgoed kan bijdragen aan nati…..
- OM eist zware straffen in omvangrijke drugszaak..
- Tweede verdachte beroving in warung Fayadjanstraat ontkent …..
- Sadi over missives: absurd en schandalig..
- Onderwijs heeft vijf nieuwe inspecteurs..
- Jones eist dat VHP zich neerlegt bij verkiezingsuitslag..
- Nieuwe generatie leiders in de startblokken..
- Aanhoudende regen en onweer..
- Wegomleiding kruising Heeren- en Klipstenenstraat..
- Verdachte en heler opgesloten wegens diefstal..
- Petronas versnelt olie-exploratie in Blok 52 na veelbeloven…..
- Vliegtuigcrash India: 241 doden, één overlevende en oorzaak…..
- Humphried – Humphrey – Halfhuid (94) Paramarib…..