President Jennifer Geerlings-Simons wil dat uiterlijk voor het komende weekeinde de stakeholders binnen de luchtvaartsector een plan presenteren om Suriname van de EU-blacklisting te halen en te voorkomen dat ook de Amerikaanse Federal Aviation Administration (FAA) onze luchtvaartveiligheid downgrade. Het Kabinet van de President heeft een luchtvaartcongres gehouden om deze kwestie uitputtend te bespreken.
De volgende ontmoeting vindt plaats op donderdag 31 juli, waarbij zal worden gekeken naar het formuleren van concrete beleidsmaatregelen, het delen van sectorale inzichten tijdens beide sessies, en het instellen van een nationale taskforce met als doel de spoedige naleving van de vigerende internationale standaarden.
In gesprek met de pers zei president Simons dat de regering blij is met de input van de sector, waardoor er nu een duidelijk beeld is van het vraagstuk. Aanstaande vrijdag verwacht het staatshoofd een presentatie om de eerste ideeën te vernemen over welke richting Suriname opgaat met haar sector. Daarna moet er een besluit worden genomen. Er zal een kostenplaatje aan verbonden zijn, maar met de input vanuit de sector weet de regering hoe ze verder moet.
Surinaamse vliegtuigen mogen volgens het verbod van de EU niet op Europees grondgebied vliegen. Dit verbod is ingesteld vanwege onvoldoende vertrouwen in het nationale toezicht op de luchtvaartveiligheid. De vrees bestaat dat de FAA deze blacklisting overneemt, met enorme gevolgen voor de Surinaamse luchtvaartsector.
- Marinus Bee pleit voor samenwerking en digitalisering binne…..
- El Salvador wijzigt grondwet: president Bukele mag zich onb….
- Passagier na aankomst op Zanderij meteen uitgeleverd op ver…..
- Hans Lim A Po: ‘Fouten zijn niet belangrijk, lessen wel ..
- AdeKUS voor vierde keer op rij scholenschaakkampioen..
- NOERTJE DE STRAFFER..
- Afdeling Rijbewijzen stapt per 4 augustus volledig over op ….
- Man (28) opgepakt voor bedreiging vriendin en dreiging met …..
- Het verdwenen historische verhaal van Nassylaan 43..
- Speciale unit moet luchtvaartsector uit financiële nood hel…..
- Topfunctionarissen Hira en Ganpat ontlast uit functie bij F…..
- Grote zoekactie na mijnramp in Chili.
- Man aangehouden voor bedreiging en brandstichting.
- VHP QUORUM VOORPROEFJE..
- Fractiefonds..
- ‘Bigi Boy’ sluit deur naar UFC niet definitief..
- JAGUAR NOG STEEDS NIET OPTIMAAL BESCHERMD..
- Simons: Buitenlandse Zaken speelt sleutelrol in toekomst Su….
- HOE VERDIENT HAKRINBANK USD 2.5 MILJOEN AAN RVI TERUG?..
- Andermaal SLM..
- Sapoen laat kritische houding niet varen..