President Jennifer Simons erkent dat het geen gemakkelijke opgave is, maar hoopt komend jaar al extra inkomsten voor het land te realiseren. Vooral binnen het toerisme en de agrarische sector ziet zij kansen die grondig onderzocht en benut moeten worden.
Het staatshoofd toonde zich tevens bezorgd over de belastinginning, die volgens haar nog lang niet op het gewenste niveau is. Tijdens de begrotingsbehandeling benadrukte Simons dat de economie een bredere basis nodig heeft.
Binnen de regering is afgesproken dat de ontwikkeling van toerisme en landbouw versneld moet plaatsvinden, onder meer via speciale programma’s. Hoewel er al een toerisme-autoriteit bestaat, overweegt de regering om daarnaast een werkgroep in te stellen die de sector verder moet helpen ontwikkelen. Binnen drie jaar zouden deze sectoren aanzienlijke extra inkomsten voor de overheid moeten opleveren.
Volgens de president zal dit beleid de rode draad vormen van de komende regeringsverklaring die aan het parlement wordt gepresenteerd. Over de begroting van 2025 merkte Simons op dat de huidige regering die moest aanpassen, omdat sommige onderdelen niet realistisch waren en onvoldoende ruimte boden om tot het einde van het jaar uitgaven te kunnen doen.
Verder gaf de president aan dat er op bepaalde ministeries mogelijk externe auditbureaus zullen worden ingeschakeld, omdat er aanwijzingen zijn dat sprake zou kunnen zijn van corruptie.
- UNESCO SPREEKT HARDE TAAL..
- Port Health en ministerie van Volksgezondheid pakken knelpu…..
- Bel en Aikman debuteren op ‘De Parade’ met theaterstuk ‘Kow…..
- BEP benadrukt strijd voor grondenrechten op Internationale …..
- VAKANTIEGELD IS CONSUMPTIEGELD..
- Kennismaking en overleg over toekomstplannen en knelpunten …..
- HELLINGS (WEDEROM) OP DE HELLING..
- Rusland wil noodoplossing voor Van ‘t Hogerhuysstraat binne…..
- Jarige Subisco International doet schenking tijdens borstvo…..
- De culturele economie van Suriname: een onbenutte goudmijn..
- WAAROM DE SURINAAMSE LUCHTVAART INSTORTTE EN HOE WE ER ECHT…..
- BEP: De inheemsen hebben recht op hun woon- en leefgebieden..
- Minister Baasaron versterkt samenwerking met regionale depe…..
- 135 jaar Javaanse immigratie en Dag der Inheemse volkeren..
- Ministerie TCT overlegt over aanpak problemen bushalte Para…..
- Politieambtenaren voorgeleid: onderzoek naar miljoenenfraud…..
- Suriname viert 135 jaar Javaanse Immigratie..
- De lange reis..
- Suriname ontvangt technische assistentie van ICAO voor vers…..
- ‘Yu na wan ingi, maar wat heb je aan cultuur?’..
- Franse ambassadeur brengt kennismakingsbezoek aan minister …..