President Jennifer Simons erkent dat het geen gemakkelijke opgave is, maar hoopt komend jaar al extra inkomsten voor het land te realiseren. Vooral binnen het toerisme en de agrarische sector ziet zij kansen die grondig onderzocht en benut moeten worden.
Het staatshoofd toonde zich tevens bezorgd over de belastinginning, die volgens haar nog lang niet op het gewenste niveau is. Tijdens de begrotingsbehandeling benadrukte Simons dat de economie een bredere basis nodig heeft.
Binnen de regering is afgesproken dat de ontwikkeling van toerisme en landbouw versneld moet plaatsvinden, onder meer via speciale programma’s. Hoewel er al een toerisme-autoriteit bestaat, overweegt de regering om daarnaast een werkgroep in te stellen die de sector verder moet helpen ontwikkelen. Binnen drie jaar zouden deze sectoren aanzienlijke extra inkomsten voor de overheid moeten opleveren.
Volgens de president zal dit beleid de rode draad vormen van de komende regeringsverklaring die aan het parlement wordt gepresenteerd. Over de begroting van 2025 merkte Simons op dat de huidige regering die moest aanpassen, omdat sommige onderdelen niet realistisch waren en onvoldoende ruimte boden om tot het einde van het jaar uitgaven te kunnen doen.
Verder gaf de president aan dat er op bepaalde ministeries mogelijk externe auditbureaus zullen worden ingeschakeld, omdat er aanwijzingen zijn dat sprake zou kunnen zijn van corruptie.
- Emanuel Pinas heeft onlangs een nieuwe single ‘Sakafasi’ ui….
- O.S. Kampong Baroe wint landelijke knutselwedstrijd..
- Het Korps Politie Suriname feliciteert lichting 15 augustus….
- Manege Ponderosa Suriname neemt succesvol deel aan wedstrij…..
- Prijzen vrijdag 15 augustus 2025.
- “Een business hebben betekent veel, maar je karakter beteke….
- Bouw nieuwe DNA-vergaderzaal voor een maand aangehouden..
- Amerikaanse ambassadeur Faucher: ‘Sterke en goede relatie S…..
- Currie: tekort aan vakleraren pas over twee jaar opgelost..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen lijk..
- Next Level business workshop brengt digitale ontwikkeling b…..
- Nieuwe directeur Algemene Zaken verwelkomd door personeel..
- Koi Carper-coach Belgrave: ‘We komen om kampioen te worden!…..
- Kameleonpolitiek’ in DNA: VHP-fractie krijgt flinke uithaal…..
- Rudy Eugene Eijndhoven (69) Suriname 9-8-2025..
- Romeo Renaldo Summerville (66) Amsterdam 12-8-2025..
- Sandra Ilse Willems (64) Zaandam 10-8-2025..
- Venetiaan over uitlatingen Sampie: geen discriminatie bij s…..
- 5000 m³ waste verdwenen: minister Tsang kondigt onderzoek a…..
- Parlementariër Marengo: ‘Para heeft een aantal problemen di…..
- Minister Pokie erkent corruptiegevoeligheid bij uitbetaling…..