President Jennifer Simons heeft volgens berichten, kort na haar aantreden ontdekt, dat er naast het hoofdkantoor in Paramaribo, ook kabinetten van de president bestaan in Nickerie en Wanica. Dat onthulde zij in een gesprek met de Communicatie Dienst Suriname (CDS).
De president zei dat de uitzonderlijk korte overgangsperiode tussen de verkiezingen en haar beëdiging , slechts tien dagen, in plaats van de gebruikelijke maand, ervoor hebben gezorgd dat bepaalde zaken haar pas later onder ogen kwamen. Zo bleek Nickerie sinds 2021 te beschikken over een eigen kabinet, ingesteld door de toenmalige president Chandrikapersad Santokhi. Wanneer het kabinet in Wanica werd opgericht, is vooralsnog onbekend.
Tijdens de tweede regeringsvergadering, kort na haar beëdiging, besprak Simons met haar ministers, de urgente onderwerpen op de agenda. Daarbij werd de nadruk gelegd op nauwere samenwerking tussen ministeries en een betere beleidscoördinatie om de uitvoering van plannen te versnellen.
Een van de belangrijkste punten was de behandeling van de begroting voor 2025. Simons benadrukte dat deze met spoed moet worden afgehandeld, omdat de vorige regering al uitgaven heeft gedaan op basis van de oude begroting. Minister Adelien Wijnerman van Financiën en andere bewindslieden bereiden zich thans voor om de kwestie volgende week in De Nationale Assemblee te bespreken, zodat er snel duidelijkheid komt over de financiële positie van het land.
The post President Simons stuit op onbekende kabinetten in Nickerie en Wanica ..
- Albanese bende opgerold die tientallen tonnen cocaïne naar …..
- Peggy Van Glaanen Weijgel (63) Amsterdam 8-8-2025..
- Edmé ( Pienke) Johanna Schubert (73) Den Haag, Nederland …..
- VHP: 135 jaar Javaanse immigratie en Dag der Inheemse volke…..
- Verkeersveiligheidsmaand: ‘Geen haast is een leven waard…..
- President Simons beperkt buitenlandse reizen: “Elke reis mo…..
- President Simons: “Samenwerken aan een gelukkig en voorspoe…..
- VHP benadrukt grondenrechten op Dag der Inheemsen en Javaan…..
- VSB sluit cruciale samenwerking met Frans advies instituut …..
- Verdachte ingesloten na neersteken man.
- UNESCO SPREEKT HARDE TAAL..
- Port Health en ministerie van Volksgezondheid pakken knelpu…..
- Bel en Aikman debuteren op ‘De Parade’ met theaterstuk ‘Kow…..
- BEP benadrukt strijd voor grondenrechten op Internationale …..
- VAKANTIEGELD IS CONSUMPTIEGELD..
- Kennismaking en overleg over toekomstplannen en knelpunten …..
- HELLINGS (WEDEROM) OP DE HELLING..
- Rusland wil noodoplossing voor Van ‘t Hogerhuysstraat binne…..
- Jarige Subisco International doet schenking tijdens borstvo…..
- De culturele economie van Suriname: een onbenutte goudmijn..
- WAAROM DE SURINAAMSE LUCHTVAART INSTORTTE EN HOE WE ER ECHT…..