President Jennifer Simons heeft volgens berichten, kort na haar aantreden ontdekt, dat er naast het hoofdkantoor in Paramaribo, ook kabinetten van de president bestaan in Nickerie en Wanica. Dat onthulde zij in een gesprek met de Communicatie Dienst Suriname (CDS).
De president zei dat de uitzonderlijk korte overgangsperiode tussen de verkiezingen en haar beëdiging , slechts tien dagen, in plaats van de gebruikelijke maand, ervoor hebben gezorgd dat bepaalde zaken haar pas later onder ogen kwamen. Zo bleek Nickerie sinds 2021 te beschikken over een eigen kabinet, ingesteld door de toenmalige president Chandrikapersad Santokhi. Wanneer het kabinet in Wanica werd opgericht, is vooralsnog onbekend.
Tijdens de tweede regeringsvergadering, kort na haar beëdiging, besprak Simons met haar ministers, de urgente onderwerpen op de agenda. Daarbij werd de nadruk gelegd op nauwere samenwerking tussen ministeries en een betere beleidscoördinatie om de uitvoering van plannen te versnellen.
Een van de belangrijkste punten was de behandeling van de begroting voor 2025. Simons benadrukte dat deze met spoed moet worden afgehandeld, omdat de vorige regering al uitgaven heeft gedaan op basis van de oude begroting. Minister Adelien Wijnerman van Financiën en andere bewindslieden bereiden zich thans voor om de kwestie volgende week in De Nationale Assemblee te bespreken, zodat er snel duidelijkheid komt over de financiële positie van het land.
The post President Simons stuit op onbekende kabinetten in Nickerie en Wanica ..
- Suriname krijgt USD 16 miljoen schuldkwijtschelding van Chi…..
- IDB-lening van US$ 25 miljoen voor upgraden luchtvaartsecto…..
- Minister Misikaba grijpt in bij directie besluit Wanica Zie…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting van hulpeloze patië…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting kwetsbare ziekenhui…..
- Rusland: financiële situatie niet gunstig..
- Bouva: ‘Ik geloof niet in een ministerie van Diaspora’..
- Misstanden bij politie: minister kondigt harde aanpak en on…..
- Sewcharan benoemt tot lid Staatsraad..
- Transformatie Queens Hotel: ‘We spelen in op de veranderde …..
- Ramdin weerspreekt valse berichtgeving met klem..
- UNDP en Suriname versterken samenwerking voor duurzame ontw…..
- Culinaire cruciaal binnen toerisme..
- Selectie nieuwe korpschef: competenties zullen gelden..
- OAS weerspreekt aantijgingen, Ramdin verdedigt beleid en pe…..
- Buitenposten Suriname na 1 november anders ingevuld..
- Eén dode bij uit de hand gelopen familieruzie..
- Man omgekomen na uit de hand gelopen familieruzie..
- Parmessar: ‘De regering zal in financieel zwaar weer rake…..
- Rabidin brengt lied uit in verband met 135 jaar Javaanse im…..
- Vicepresident Rusland: regering werkt niet mee aan wurgcont…..