President Jennifer Simons heeft vrijdag tijdens de begrotingsbehandeling van het dienstjaar 2025 aangekondigd dat de overheid audit- en accountantsbureaus zal inschakelen om de financiële stand van zaken bij diverse ministeries vast te leggen. Dit volgt op sterke aanwijzingen van corruptie bij sommige ministeries.
Het staatshoofd wees vrijdag in het parlement op de noodzaak om de administratie van diverse departementen grondig te evalueren. Dit is volgens haar vooral van belang voor ministeries met doorlopende uitkeringsprocessen, zoals het ministerie van Sociale Zaken. “We moeten de minister beschermen, omdat ze door moet gaan met uitkeringen”, aldus president Simons doelende op de minister van Sociale Zaken.
“Alle gronduitgiftes voorlopig stopzetten”
President Simons ging ook in op de situatie rondom gronduitgifte. Ze heeft de minister van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) gevraagd om alle uitgiftes voorlopig stop te zetten. Het blijkt dat een commissie op het Kabinet van de President zich ook bezighield met gronduitgifte; een taak die volgens de wet is toebedeeld aan de minister van GBB. “De president is niet bevoegd om grond uit te geven”, benadrukte president Simons.
Veel gronduitgiftes in het verleden hebben niet conform de wet plaatsgevonden, met name omdat de publicatie in veel gevallen achterwege bleef.
- Aanhouding na dodelijke aanvaring: 8-jarig meisje overlijdt…..
- Suriname bevordert regionale diplomatie met eerste CARICOM–…..
- IDB bevestigt zuivere procedure bij miljoenenproject Van ’t…..
- Nieuwe lichting douane-aspiranten start formele opleiding.
- OM: ‘Reizen met meer dan USD 10.000 is strafbaar..
- OM start strafrechtelijk onderzoek na ontvangst Clad-rappor…..
- OM start strafrechtelijk onderzoek na CLAD-rapport over mis…..
- Koopkrachtversterking AOV juli 2025 gestort..
- De hele Litouwse regering treedt af na het aftreden van pre…..
- OM start strafrechtelijk onderzoek bij BIZA na CLAD-rapport..
- Bianca Monique Bruster..
- Hoopvolle toekomst sport..
- Ingehuurd om Haïtiaanse bendes te bestrijden: Amerikaanse f…..
- HONGERSNOOD TREFT KINDEREN IN GAZA..
- Stichting Wi Tru Sranan ondersteunt basisschool bij verster…..
- Terugroepactie: Gerookte zalm mogelijk besmet met Listeria..
- Waarschuwing: terugroeping gerookte zalm en diepvrieserwten…..
- Waarschuwing: gerookte zalm uit de handel wegens Listeria-b…..
- Nieuwe software moet sociale uitkeringen beter stroomlijnen…..
- Olie-industrie noopt Guyana tot gestructureerde arbeidsimpo…..
- Surinaamse tennissers op historisch Davis Cup-avontuur..