Melvin Bouva, minister van Buitenlandse Zaken, Internationale Business en Internationale Samenwerking, heeft gisteren tegenover ABC Online Nieuws gezegd, dat president Jennifer Geerlings-Simons deze week telefonisch overleg gevoerd heeft met premier Dick Schoof van Nederland. Het gesprek maakt deel uit van een reeks contacten met internationale leiders naar aanleiding van haar verkiezing tot president en het aantreden van de nieuwe regering.
Eerder spraken onder anderen de premier van Barbados, Mia Mottley, en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, hun felicitaties uit. Ook andere staatshoofden uit de regio hebben telefonisch of schriftelijk hun succeswensen overgebracht en hun bereidheid uitgesproken, samen te werken aan een verdere versterking van de bilaterale banden. Volgens het kabinet van de president verliep het gesprek met premier Schoof in een “middelmatige, maar constructieve” sfeer. Het was in eerste instantie een kennismaking, waarin uiteenlopende onderwerpen aan bod kwamen. De kern lag echter bij de voortzetting van de relatie tussen Suriname en Nederland op basis van wederzijds respect en voordeel.
“Suriname en Nederland delen een gemeenschappelijk verleden, maar 50 jaar na onze onafhankelijkheid, is het belangrijk, dat onze toekomstige samenwerking wordt vormgegeven op basis van gelijkwaardigheid”, aldus Simons. Tijdens het gesprek is volgens haar de basis gelegd voor vervolgafspraken inzake samenwerking op meerdere gebieden.
Een volgende ontmoeting met premier Schoof zou kunnen plaatsvinden tijdens de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties (AVVN) in september in New York. President Simons zal daar mogelijk ook overleg voeren met andere wereldleiders, waaronder wederom premier Mottley en leiders uit de regio.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken, Internationale Business en Internationale Samenwerking stelt momenteel een lijst samen van landen waarmee tijdens de VN-top gesprekken worden gevoerd. De prioriteit ligt bij de buurlanden, andere Caribische staten, en landen van herkomst van grote bevolkingsgroepen in Suriname, zoals China, India, Indonesië, Ghana en Nederland. Daarnaast wordt gekeken naar andere bevriende naties, waarmee op korte termijn concrete samenwerkingsplannen bestaan.
The post President Simons spreekt met Nederlandse premier over verdieping bilaterale relatie ..
- Pak tjauwmin in ruil voor seks met minderjarige..
- Keizer Albert onder vuur..
- Anwar Moenne benoemd tot waarnemend directeur Openbaar Groe…..
- Isaacs: ‘Functie korpschef lijkt politieke speelbal’..
- Menzo neemt 28 spelers op in voorselectie WK-kwalificatie..
- Opmerkelijk afscheid korpschef..
- Ook leerlingen met vier onvoldoendes maken herexamen..
- Minister Noersalim bespreekt uitdagingen met bond LVV perso…..
- Reactie PR KPS op krantenartikel “Eigenaar beweert dat deel….
- Stichting viert jaardag Nola Hatterman met leerlingen Broko…..
- Michael Marengo toegelaten tot De Nationale Assemblee..
- Misiekaba bespreekt uitdagingen met bloedbank Surinaams Rod…..
- Directeur en onderdirecteur OWRO op non-actief wegens onreg…..
- Veroordeelde in brandstichtingszaak Vaco vindt dat hij onte…..
- Vicepresident Rusland kiest voor nauwe afstemming met presi…..
- Minister Ramsaran: ‘Veteranen, wij zijn u niet vergeten…..
- Schuld AZP bij Bloedbank SRD 5,5 miljoen..
- MAS en partners stimuleren jongeren tot excellentie..
- Politiek heeft te veel bemoeienis met de luchtvaartsector..
- Minister Misiekaba ontvangt directieteam RGD..
- Verdachte gekwalificeerde diefstal gearresteerd..