President Jennifer Simons heeft op dinsdag 19 augustus 2025 een kennismakingsbijeenkomst gehouden met de districtscommissarissen (dc’s) van Suriname. Tijdens het overleg op het Kabinet van de President werden de uitdagingen, kansen en knelpunten binnen de verschillende districten besproken.
De bijeenkomst vond plaats in aanwezigheid van Mavrick Boejoekoe, directeur Regionale Ontwikkeling. De dc’s kregen de gelegenheid de president te informeren over de actuele situatie in hun districten. Daarbij werd teruggeblikt op de periode 2020–2025 en werden zowel lopende als afgeronde projecten toegelicht.
Directeur Boejoekoe benadrukte dat de districtshoofden hun ervaringen deelden en concrete adviezen uitbrachten over de ontwikkeling van hun regio’s.
President Simons in overleg met de districtscommissarissen op het Kabinet van de President. Foto: CDS
Financiële tekorten en noodgrepen
Een terugkerend punt was het structurele tekort aan middelen. De dc’s gaven aan dat zij al jaren functioneren met budgetten die wettelijk zijn vastgesteld op slechts SRD 500.000 tot SRD 1 miljoen per jaar, een bedrag dat volgens hen onvoldoende is voor de noodzakelijke werkzaamheden.
Om toch vooruitgang te boeken, zochten enkele dc’s samenwerking via Publieke-Private Partnerschappen (PPP’s) en met donoren en NGO’s.
Landelijke en districtsgebonden problemen
Veelgenoemde landelijke knelpunten zijn de vuilophaal, het gebrekkige wagenpark, achterstallig onderhoud van wegen en slecht onderhouden sportfaciliteiten, met name zwembaden.
Daarnaast kwamen districtsgebonden problemen aan bod:
– Brokopondo kampt met vervuiling door goudwinning, wat de toerismesector bedreigt.
– Sipaliwini ervaart een ernstig tekort aan leerkrachten en medicijnen.
Verder werd gemeld dat tractoren die voor de districten waren aangeschaft, nooit zijn aangekomen.
Decentralisatiebeleid moet concreet worden
President Simons benadrukte dat de decentralisatie “nu echt moet starten”. Op basis van de ontvangen informatie zal het beleid verder worden aangescherpt en geconcretiseerd. “De inbreng van de dc’s vormt een belangrijk fundament om de districten meer slagkracht en zelfstandigheid te geven,” aldus de president.
- Verkeersveiligheidsmaand van start: ‘Geen haast is een leve…..
- Bryan Isaacs voorlopig ter beschikking van JusPol-minister..
- Misiekaba: ‘Overheid heeft een achterstandsbetaling van SRD…..
- Eerste lichting gecertificeerde mediators klaar voor inzet …..
- ICS/IMS-training afgerond: meer dan 80 professionals gecert…..
- Frisse wind of dekmantel?..
- Politieschandalen versnelden vertrek korpschef Isaacs..
- Schooldirecteuren moeten nieuwe slagingsnormen hanteren voo…..
- Opleiding exercitie-instructeurs hervat na zestien jaar..
- Voorbereidingen begrotingen 2025 en 2026 in gang..
- VERKEERSCHAOS EN DE “SLIMMERIKKEN”..
- Na zestien jaar weer exercitie instructeursopleiding voor p…..
- Joan Mac-Intosh zet zich in voor autisme-bewustwording in S…..
- Suriname in regionale top vier met laagste benzineprijzen..
- Dochter en schoonzoon aangehouden na dodelijke familieruzie..
- Verkeersveiligheidsinstituut Suriname slaat alarm over erns…..
- Vakbond Newmont slaat alarm: Newmont wil 10-15 procent werk…..
- TotalEnergies lanceert officieel Scholarship Programma in S…..
- Herstructurering en strengere controle binnen ministerie SO…..
- President Simons beëdigt nieuwe Staatsraad..
- Aanvang begrotingsbehandeling op dinsdag 12 augustus..