President Jennifer Simons heeft op dinsdag 19 augustus 2025 een kennismakingsbijeenkomst gehouden met de districtscommissarissen (dc’s) van Suriname. Tijdens het overleg op het Kabinet van de President werden de uitdagingen, kansen en knelpunten binnen de verschillende districten besproken.
De bijeenkomst vond plaats in aanwezigheid van Mavrick Boejoekoe, directeur Regionale Ontwikkeling. De dc’s kregen de gelegenheid de president te informeren over de actuele situatie in hun districten. Daarbij werd teruggeblikt op de periode 2020–2025 en werden zowel lopende als afgeronde projecten toegelicht.
Directeur Boejoekoe benadrukte dat de districtshoofden hun ervaringen deelden en concrete adviezen uitbrachten over de ontwikkeling van hun regio’s.
President Simons in overleg met de districtscommissarissen op het Kabinet van de President. Foto: CDS
Financiële tekorten en noodgrepen
Een terugkerend punt was het structurele tekort aan middelen. De dc’s gaven aan dat zij al jaren functioneren met budgetten die wettelijk zijn vastgesteld op slechts SRD 500.000 tot SRD 1 miljoen per jaar, een bedrag dat volgens hen onvoldoende is voor de noodzakelijke werkzaamheden.
Om toch vooruitgang te boeken, zochten enkele dc’s samenwerking via Publieke-Private Partnerschappen (PPP’s) en met donoren en NGO’s.
Landelijke en districtsgebonden problemen
Veelgenoemde landelijke knelpunten zijn de vuilophaal, het gebrekkige wagenpark, achterstallig onderhoud van wegen en slecht onderhouden sportfaciliteiten, met name zwembaden.
Daarnaast kwamen districtsgebonden problemen aan bod:
– Brokopondo kampt met vervuiling door goudwinning, wat de toerismesector bedreigt.
– Sipaliwini ervaart een ernstig tekort aan leerkrachten en medicijnen.
Verder werd gemeld dat tractoren die voor de districten waren aangeschaft, nooit zijn aangekomen.
Decentralisatiebeleid moet concreet worden
President Simons benadrukte dat de decentralisatie “nu echt moet starten”. Op basis van de ontvangen informatie zal het beleid verder worden aangescherpt en geconcretiseerd. “De inbreng van de dc’s vormt een belangrijk fundament om de districten meer slagkracht en zelfstandigheid te geven,” aldus de president.
- President Simons: “Samenwerken aan een gelukkig en voorspoe…..
- VHP benadrukt grondenrechten op Dag der Inheemsen en Javaan…..
- VSB sluit cruciale samenwerking met Frans advies instituut …..
- Verdachte ingesloten na neersteken man.
- UNESCO SPREEKT HARDE TAAL..
- Port Health en ministerie van Volksgezondheid pakken knelpu…..
- Bel en Aikman debuteren op ‘De Parade’ met theaterstuk ‘Kow…..
- BEP benadrukt strijd voor grondenrechten op Internationale …..
- VAKANTIEGELD IS CONSUMPTIEGELD..
- Kennismaking en overleg over toekomstplannen en knelpunten …..
- HELLINGS (WEDEROM) OP DE HELLING..
- Rusland wil noodoplossing voor Van ‘t Hogerhuysstraat binne…..
- Jarige Subisco International doet schenking tijdens borstvo…..
- De culturele economie van Suriname: een onbenutte goudmijn..
- WAAROM DE SURINAAMSE LUCHTVAART INSTORTTE EN HOE WE ER ECHT…..
- BEP: De inheemsen hebben recht op hun woon- en leefgebieden..
- Minister Baasaron versterkt samenwerking met regionale depe…..
- 135 jaar Javaanse immigratie en Dag der Inheemse volkeren..
- Ministerie TCT overlegt over aanpak problemen bushalte Para…..
- Politieambtenaren voorgeleid: onderzoek naar miljoenenfraud…..
- Suriname viert 135 jaar Javaanse Immigratie..