President Jennifer Geerlings-Simons heeft haar waardering uitgesproken voor de vele burgers die uit eigen initiatief, hun woonwijk schoonmaken. “Jullie inzet valt op en wordt gewaardeerd. Dit soort betrokkenheid bij de eigen woonomgeving verdient alle respect.” Volgens het staatshoofd is er in verschillende delen van het land een duidelijke toename te zien van mensen die zich inzetten voor een schonere leefomgeving.
“Ik wil niemand specifiek noemen, want dan loop ik het risico een buurt over te slaan. Maar ik zie dat op meerdere plekken, mensen enthousiast aan de slag zijn gegaan. Dat is echt geweldig”, zei president Simons desgevraagd aan de Communicatie Dienst Suriname. ‘’Er zal samen met het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening en de private sector, gekeken worden naar een manier om dit initiatief van de burgers te ondersteunen’’, voegde het staatsahoofd eraan toe. Ook zal nagegaan worden of er een gezamenlijke schoonmaakactie opgezet kan worden voor de komende vakantieperiode. Met name het centrum van Paramaribo, zou volgens het staatshoofd, aangepakt moeten worden.
‘’Misschien kunnen we in deze vakantie een schoonmaakactie van de stad doen. Maar mensen die zelf hun eigen gebied aan het schoonmaken zijn, zoals we in het Surinaams zeggen: tek yu big up. Het is echt een goed initiatief”, aldus Simons.
Er wordt ook bekeken of jongeren via tijdelijke vakantiebanen betrokken kunnen worden bij deze acties, zoals in het verleden al eens is gedaan. “Ik kan nog niets garanderen, maar we zijn in overleg met de betrokken ministers. Hopelijk kunnen we hierin iets betekenen”, aldus Simons.
The post President Simons prijst burgerinitiatieven voor schonere buurten ..
- Baasaron roept op tot gezamenlijke inzet voor regionale ont…..
- Dalin Bakatia eerste LBO-leerling ooit geslaagd voor VH-exa…..
- LUCHTVAART LUCHTKASTELEN..
- ‘Dubbelspel’ van Frank Martinus Arion opgenomen in literair…..
- Surinaamse studenten strijden met ‘Açaiboosters’ op interna…..
- Minister Huur bezoekt Cabenda Dorp bij 50-jarig jubileum er…..
- LOOK WHO’S TALKING..
- VAN COMMISSIES NAAR CRISISTEAMS: A SYSTEEM KENKI?..
- Republic Bank tien jaar in Suriname..
- Ontwikkelingseconoom Mormon pleit voor strategisch beleid i…..
- BEP herdenkt Ingi Dey en Javaanse immigratie..
- HET WOORD ‘PRECAIR’ IS TERUG..
- Twee politiefunctionarissen voorgeleid in diefstalzaak..
- Albanese bende opgerold die tientallen tonnen cocaïne naar …..
- Peggy Van Glaanen Weijgel (63) Amsterdam 8-8-2025..
- Edmé ( Pienke) Johanna Schubert (73) Den Haag, Nederland …..
- VHP: 135 jaar Javaanse immigratie en Dag der Inheemse volke…..
- Verkeersveiligheidsmaand: ‘Geen haast is een leven waard…..
- President Simons beperkt buitenlandse reizen: “Elke reis mo…..
- President Simons: “Samenwerken aan een gelukkig en voorspoe…..
- VHP benadrukt grondenrechten op Dag der Inheemsen en Javaan…..