President Jennifer Simons gaf in een gesprek met de Communicatiedienst Suriname (CDS) aan dat de korte tijd tussen de verkiezingen en haar beëdiging nog steeds zijn effecten heeft. Terwijl de overgangsperiode normaal gesproken ongeveer een maand duurt, was het nu slechts een week, ofwel tien dagen. Een van de verrassingen die Simons tijdens deze korte periode ontdekte, was het bestaan van kabinetten van de president in zowel Nickerie als Wanica.
Deze informatie was nieuw voor haar, aangezien ze niet op de hoogte was van de aanwezigheid van deze kabinetten in de districten. Nickerie beschikt sinds 2021 over een eigen Kabinet van de President, ingesteld door president Chan Santokhi. Wanneer het Kabinet van de President in Wanica is ingesteld, is niet bekend.
In de tweede regeringsvergadering, die kort na haar beëdiging plaatsvond, besprak de president met haar ministers de dringende zaken op de agenda. Er werd een duidelijke nadruk gelegd op samenwerking tussen de ministeries en het verbeteren van de coördinatie van het beleid om de uitvoering van de plannen te versnellen.
Een belangrijk onderwerp dat werd besproken, is de behandeling van de begroting voor 2025. De president benadrukte dat de begroting snel moet worden behandeld, aangezien de vorige regering al geld had uitgegeven op basis van de oude begroting. Minister Adelien Wijnerman van Financiën en andere ministers bereiden zich voor om deze kwestie volgende week in De Nationale Assemblee aan te pakken, zodat er tijdig duidelijkheid komt over de financiële situatie van het land.
- Minister Currie installeert nieuwe commissie voor deelname …..
- VP TRAPT OPEN DEUREN IN..
- CHAOS EN VRIJBUITERIJ IN ALBINA..
- Toerisme in Suriname: de droom die weigert wakker te worden..
- Minister Currie: “Verandering begint met een goede inventar…..
- AUTOKERKHOVEN TE ALBINA..
- Minister Misiekaba: Volledig functioneren Streekziekenhuis …..
- De Advent van nieuwe diplomaten..
- Subsidies voor projecten slavernijverleden kunnen worden aa…..
- Botsing tussen twee zware machines bij Newmont zorgt voor o…..
- In het Duitse Bautzen protesteert extreemrechts tegen Pride…..
- Vivian Santusha Sahebdin Hardeveld (48) Amsterdam 8-8-2025..
- Koi Carper deelt eerste tik uit bij start mannen hoofdklass…..
- Byon Evan Benschop..
- Analyse van het IDB-ultimatum aan Suriname: Rechter versus …..
- President belooft officiële erkenning inheemsen en stop con…..
- Laatste horde Natio WK 2026..
- VIDS en OSIP moedigen Cabendadorp aan om rechten en erfgoed…..
- 25-jarige brengt man twee steekverwondingen toe..
- 16-jarige belandt met auto in goot aan Monplaisirweg..
- Jeugdambassadeur Richard Pinas: ‘Nationaal Caricom Platform…..