De directie van de N.V. Energiebedrijven Suriname (EBS) heeft gisteren een werkbezoek gebracht aan president Jennifer Geerlings-Simons. Het overleg, dat plaatsvond op het Kabinet van de President, stond volledig in het teken van de actuele status van de elektriciteitsvoorziening.
Volgens bedrijfsadviseur Marcel Eyndhoven is het staatshoofd uitvoerig geïnformeerd over diverse aspecten van de sector, waaronder de elektriciteitsopwekking, de lopende projecten, de financiële situatie en de huidige subsidiestructuur. “Het is belangrijk dat de president goed zicht heeft op de prognoses voor dit jaar en op factoren die de kosten beïnvloeden, zoals de wisselkoers en de olieprijzen,” benadrukte hij.
Aan het overleg namen ook minister David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen, minister Adelien Wijnerman van Financiën en Planning en technisch directeur van de EBS Armand Bipat deel. Daarnaast waren diverse functionarissen van Financiën en Planning aanwezig, gelet op hun betrokkenheid bij het energiebeleid en de subsidiëring van de stroomvoorziening.
Niet content met hoge uitgaven
Eyndhoven gaf aan dat president Simons zich kritisch heeft uitgelaten over de omvang van de financiële middelen die gemoeid zijn met energieprojecten. “Het staatshoofd is zich bewust van de druk op de staatskas en zoekt actief naar oplossingsrichtingen die op korte en middellange termijn verlichting kunnen brengen,” aldus Eyndhoven.
- Tsang: Dossiers OWRO worden klaargemaakt voor OM.
- Regering en STINASU laten Bronsberg bewust achteruit gaan v…..
- Impact Academy wil Surinaams onderwijslandschap hervormen: …..
- Sport en jeugd centraal in vernieuwd beleid.
- Staatsinkomsten moeten veel beter georganiseerd worden..
- Passagier steelt geld en buskaartenhouder..
- Suriname ontvangt lab-apparatuur voor strijd tegen antibiot…..
- Militairen en politieagenten ronden training Frans en Haïti…..
- Taaltraining versterkt samenwerking met Haïti en Frankrijk.
- Sapoen blijft kritisch in coalitie..
- Stijgende voedselprijzen in Caribisch gebied, Suriname guns…..
- Journalisten krijgen training straf- en verkeersrecht van O…..
- Noersalim maakt inventarisatie op LVV; overdracht was op A4..
- Regering bezorgd over financiële situatie: ‘Gelden moeten b…..
- Record: negende bekertitel voor Robinhood, Presidents Cup i…..
- OM vraagt GVO aan: Zaak-Gooding na 35 jaar in nieuwe fase.
- Twijfels over functioneren noodaggregaat Albina: Neus hekel…..
- OM: Vordering gerechtelijk vooronderzoek zaak-Gooding inged…..
- President Simons kritisch op hoge kosten energievoorziening..
- Herdenking werelddag tegen mensenhandel en- smokkel.
- Vordering GVO in zaak-Gooding verzonden naar Rechter-Commis…..