President Jennifer Simons is tijdens de eerste regeringspersconferentie ingegaan op het bedrag van ruim zeven miljoen Amerikaanse dollar dat door de vorige regering zou zijn vrijgemaakt voor de Surinaamsche Waterleiding Maatschappij (SWM). Volgens haar zal elk project waarvoor middelen beschikbaar zijn achtergelaten, worden uitgevoerd.
“Wanneer er geen geld is achtergelaten, maar het om een goed project gaat, dan betekent dat simpelweg dat deze regering op zoek moet naar financiering om het alsnog uit te voeren,” aldus Simons. Zij benadrukte dat investeringen in de watervoorziening noodzakelijk zijn.
De president gaf aan dat inmiddels gesprekken zijn gevoerd met de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) over een lening van bijna 500 miljoen Amerikaanse dollar. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om nogmaals eenzelfde bedrag te lenen. Deze middelen zijn niet alleen bestemd voor de overheid, maar ook de private sector kan hiervan profiteren.
De grants (subsidies) die onderdeel uitmaken van het IDB-pakket zijn volgens Simons bedoeld voor het versterken van instellingen. De regering onderzoekt momenteel op welke manier deze subsidies het best kunnen worden ingezet. Daarbij wees de president erop dat het gaat om goedkope leningen, verstrekt onder gunstige voorwaarden.
De problemen met de watervoorziening zijn al jaren voelbaar. Burgers klagen regelmatig over lage waterdruk en storingen. De SWM heeft onlangs opnieuw benadrukt dat huishoudens bewust moeten omgaan met hun waterverbruik. Toch blijft de lage druk in veel gebieden een terugkerend probleem.
De directie van SWM gaf enkele maanden geleden aan dat de huidige investeringen vooral uit eigen middelen worden gedaan, maar dat deze verre van toereikend zijn. Er is dringend behoefte aan extra financiering om noodzakelijke infrastructuurwerken uit te voeren die de waterdruk moeten verbeteren.
- Carmen Magda Lasonder (66) Nederland 16-8-2025..
- Carmen Magda Lasonder (66m) Amstedam 16-8-2016..
- Crisisteam moet binnen 6 maanden Huize Ashiana en Esther St…..
- Koi Carper kruipt door oog van naald tegen gehavend SCVU..
- Minister Currie: “Kwalitatieve begeleiding en voeding essen…..
- BESCHOUWING — De donkere schaduw boven Ramdin..
- Econoom Ramautarsing: Suriname moet balans zoeken in buiten…..
- Kleine inzet levert twee grote jackpots op in Washington ca….
- Duif met dreigbrief om Jammu‑station op te blazen ondersche….
- VS schort werkvisa voor commerciële vrachtwagenchauffeurs p….
- SpaceX bereidt zich voor op 10e testvlucht van Starship na ….
- Zheng: lidmaatschap DNA is slechts een positie..
- dWT-journalist Valerie Fris wint CBU-award voor verslaggevi…..
- Serena Williams, 43, poseert in sexy badpak en onthult gewi….
- Trump-administratie start herbeoordeling van 55 miljoen vis….
- China verwerpt Amerikaanse militaire opbouw voor de Venezol….
- Adhin verwacht dat Santokhi na reces wordt toegelaten..
- Tashana Singh Miss Courantyne 2025..
- Masterclass over wet- en regelgeving in olie en gas sector..
- U-14 voetbalsters in halve finale tegen Dominica..
- Monorath: ‘Ik werk met burgerparticipatie’..