De Verkeersveiligheidsmaand wordt jaarlijks gehouden van 15 augustus tot 15 september. Dit jaar werd de 13e editie van de Verkeersveiligheidsmaand op vrijdag 15 augustus ingeluid door president Jennifer Geerlings-Simons, met de onthulling van de eerste billboard bij het politiebureau te Latour. Met deze billboardcampagne wil men weggebruikers bewust maken van veilig rijgedrag, om zo het aantal verkeersongelukken terug te dringen. Het thema van 2025 luidt: ‘Geen haast is een leven waard’.
Bij de toespraak van de president werd er stilgestaan bij het hoge aantal verkeersslachtoffers dat jaarlijks te betreuren valt, ook werd opgeroepen tot een gezamenlijke inzet voor veiligere wegen in het hele land. President Simons: “Wij rijden over levensgevaarlijke wegen. We hebben geen voetpaden. Langzaam verkeer is niet gescheiden van snelverkeer. Een moment van onoplettendheid, kan fataal zijn.’’ Zij onderstreepte, dat hoge aantallen verkeersdoden in arme en middeninkomenslanden, vooral te maken hebben met onveilige infrastructuur en gebrek aan de handhaving. Simons wenst dat er concrete maatregelen worden toegepast ter bevordering van de verkeersveiligheid. Zij noemde onder meer het aanleggen van meer verkeersdrempels op risicovolle locaties, controles bij horecaaangelegenheden om rijden onder invloed te voorkomen, en het structureel integreren van verkeerseducatie in het onderwijs. “Mensen zullen altijd fouten maken. Daarom moeten wij zorgen voor een veilige infrastructuur, consequente handhaving en gerichte bewustwordingscampagnes”, aldus Simons.
De directeur van het Verkeersveiligheid Instituut (VVI), Joanne Adraai, zei tijdens haar toespraak, dat de verkeerssituatie in Suriname een nationale crisis betreft. “Tot juli dit jaar kwamen 54 mensen om in het verkeer. 813 van de 1480 geregistreerde slachtoffers van verkeersongevallen waren bromfietsers, vaak jongeren”, aldus Adraai. Ook pleitte zij, voor real-time monitoring van verkeersslachtoffers, verbeterde infrastructuur, strengere wetgeving zoals verplichte helmdracht en een verbod op telefoongebruik tijdens het rijden, alsook intensieve politiecontroles op hotspots. Rosmond Adams, vertegenwoordiger van de PAHO/WHO, benadrukte dat verkeersveiligheid niet alleen draait om wegen en regels, maar om het redden van levens. “Wereldwijd eisen verkeersongevallen meer dan 1,35 miljoen levens per jaar, en het is de grootste doodsoorzaak onder jongeren van 15 tot 29 jaar. In Suriname vormen vooral motorrijders een kwetsbare groep.” Volgens Adams zijn veel ongelukken te voorkomen door een strengere handhaving van wet- en regelgeving.
The post President Simons: ‘Een moment van onoplettendheid kan fataal zijn’ ..
- Winnaar Rotary Student Excellence Award: ‘Niets komt van ge…..
- Casas pleit voor duidelijk luchtvaartbeleid om EU-blacklist…..
- UITDAGINGEN ONDERWIJS..
- Brunswijk uit misnoegen over aanwezigheid regering in DNA..
- Misiekaba: ‘Samenwerking en focus op mentale zorg zijn cruc…..
- Koi Carper-coach Belgrave: ‘Ons rest niet anders dan donder…..
- Vrouw van afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon gearreste…..
- Suriname kan maar liefst USD 1 miljard lenen bij IDB..
- Cotino stelt dringende vragen over onderwijs aan de regerin…..
- IDB zal elk besluit van Suriname in kwestie Van ‘t Hogeruys…..
- Kop in het zand: jokken houdt de waarheid zelden verborgen..
- IDB belooft Suriname US$ 1 miljard aan steun..
- Minister van Financiën en Planning ontvangt ambassadeurs va…..
- Surinaamse tennissers sluiten Davis Cup af met zege op Sain…..
- Club Neutraal pakt draad na heel lang weer op..
- KNAW neemt eigen rol koloniale verleden onder de loep..
- Bloedbank financieel in zwaar weer: miljoenenschuld ziekenh…..
- OM introduceert digitale registratie en verlenging van vuur…..
- TotalEnergies zet tweede boorschip in voor offshore project…..
- IDB buigt voor uitspraak Surinaamse rechter..
- Getuigen gehoord in moordzaak Moti..