President Jennifer Simons heeft tijdens haar eerste regeringspersconferentie aangekondigd dat de uitbetaling van de kabinetstoelage voor specifieke ambtenaren binnenkort wordt hervat. Zij bood haar verontschuldigingen aan aan het personeel van het Kabinet van de President, dat plotseling werd geconfronteerd met de stopzetting van de toelage.
President Simons benadrukte dat de inventarisatie eind van deze maand wordt afgerond en dat de toekenning daarna opnieuw plaatsvindt. Niet alle medewerkers zullen echter in aanmerking komen. Uit de evaluatie is gebleken dat sommige groepen de toelage ten onrechte ontvingen.
De president legde uit dat de regeling ooit werd ingevoerd om tegemoet te komen aan ambtenaren die de hele dag met de president werken en daardoor structureel lange uren maken. Het alternatief, het uitbetalen van overuren, bleek voor de staat duurder en is bovendien beperkt tot 30 uur per maand. Met de kabinetstoelage werd daarom gekozen voor een flat rate van 50 procent.
Volgens Simons is het probleem dat de toelage in de praktijk ook werd uitgekeerd aan medewerkers die niet of nauwelijks op het kabinet actief zijn. Daarom wordt nu een nieuw systeem voorbereid dat zowel in het voordeel van de overheid als van de ambtenaren moet uitvallen.
De onverwachte stopzetting van de toelage heeft intussen voor onvrede gezorgd onder het personeel. Veel medewerkers hadden de extra inkomsten al ingepland voor onder meer schooluitgaven.
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting van hulpeloze patië…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting kwetsbare ziekenhui…..
- Rusland: financiële situatie niet gunstig..
- Bouva: ‘Ik geloof niet in een ministerie van Diaspora’..
- Misstanden bij politie: minister kondigt harde aanpak en on…..
- Sewcharan benoemt tot lid Staatsraad..
- Transformatie Queens Hotel: ‘We spelen in op de veranderde …..
- Ramdin weerspreekt valse berichtgeving met klem..
- UNDP en Suriname versterken samenwerking voor duurzame ontw…..
- Culinaire cruciaal binnen toerisme..
- Selectie nieuwe korpschef: competenties zullen gelden..
- OAS weerspreekt aantijgingen, Ramdin verdedigt beleid en pe…..
- Buitenposten Suriname na 1 november anders ingevuld..
- Eén dode bij uit de hand gelopen familieruzie..
- Man omgekomen na uit de hand gelopen familieruzie..
- Parmessar: ‘De regering zal in financieel zwaar weer rake…..
- Rabidin brengt lied uit in verband met 135 jaar Javaanse im…..
- Vicepresident Rusland: regering werkt niet mee aan wurgcont…..
- Man overleden na uit de hand gelopen familieruzie.
- Sollicitatieoproep CBvS – medewerker Bibliotheek..
- Suriname betuigt medeleven na dodelijk helikopterongeluk in…..