President Jennifer Simons heeft tijdens haar eerste regeringspersconferentie aangekondigd dat de uitbetaling van de kabinetstoelage voor specifieke ambtenaren binnenkort wordt hervat. Zij bood haar verontschuldigingen aan aan het personeel van het Kabinet van de President, dat plotseling werd geconfronteerd met de stopzetting van de toelage.
President Simons benadrukte dat de inventarisatie eind van deze maand wordt afgerond en dat de toekenning daarna opnieuw plaatsvindt. Niet alle medewerkers zullen echter in aanmerking komen. Uit de evaluatie is gebleken dat sommige groepen de toelage ten onrechte ontvingen.
De president legde uit dat de regeling ooit werd ingevoerd om tegemoet te komen aan ambtenaren die de hele dag met de president werken en daardoor structureel lange uren maken. Het alternatief, het uitbetalen van overuren, bleek voor de staat duurder en is bovendien beperkt tot 30 uur per maand. Met de kabinetstoelage werd daarom gekozen voor een flat rate van 50 procent.
Volgens Simons is het probleem dat de toelage in de praktijk ook werd uitgekeerd aan medewerkers die niet of nauwelijks op het kabinet actief zijn. Daarom wordt nu een nieuw systeem voorbereid dat zowel in het voordeel van de overheid als van de ambtenaren moet uitvallen.
De onverwachte stopzetting van de toelage heeft intussen voor onvrede gezorgd onder het personeel. Veel medewerkers hadden de extra inkomsten al ingepland voor onder meer schooluitgaven.
- Ameera Hashwi schrijft geschiedenis in Wayne County.
- ‘Leerling versus meester’ in basketbalfinale SCVU-Koi Carpe…..
- KAMELEONPOLITIEK ONDERMIJNT VERTROUWEN..
- Param4ryow terug als Yopii..
- Decentralisatie, economische diversificatie en belastinginn….
- 9 bromfietsen en 1 motor in beslag genomen tijdens controle….
- President Simons: ‘Sterke aanwijzingen van corruptie bij so….
- Politie onderschept 28 kilogram vermoedelijke marihuana in ….
- POLITIEK HOORT NIET THUIS IN CRUCIALE FUNCTIES..
- ‘De Javaanse Mannen’-podcast als stem van een gemeenschap d…..
- Books by Jonathan en Haukes maken 1000 kinderen blij met kl…..
- VAN ‘STEM SLIM’ NAAR RIANT OAS-SALARIS..
- Popki Patu: cultureel erfgoed inzetbaar als opvoedingstool..
- Thalia zoekt nieuwe energie: “Theater moet opnieuw zijn ple…..
- STAATSRAAD EN GOEDE VOORNEMENS..
- KPS VOORLICHTING RONDUIT EEN LACHERTJE..
- Xaviera Jessurun: “De maat is nu echt vol”..
- Orkaan Erin bereikt hoogste categorie, zware regenval verwa…..
- Jaar na revolutie in Bangladesh vervagen hoop en veranderin….
- Geboortedag Nola Hatterman niet onopgemerkt voorbijgegaan..
- 28 kg vermoedelijke marihuana door politie Burnside ondersc….