President Jennifer Simons heeft tijdens haar eerste regeringspersconferentie aangekondigd dat de uitbetaling van de kabinetstoelage voor specifieke ambtenaren binnenkort wordt hervat. Zij bood haar verontschuldigingen aan aan het personeel van het Kabinet van de President, dat plotseling werd geconfronteerd met de stopzetting van de toelage.
President Simons benadrukte dat de inventarisatie eind van deze maand wordt afgerond en dat de toekenning daarna opnieuw plaatsvindt. Niet alle medewerkers zullen echter in aanmerking komen. Uit de evaluatie is gebleken dat sommige groepen de toelage ten onrechte ontvingen.
De president legde uit dat de regeling ooit werd ingevoerd om tegemoet te komen aan ambtenaren die de hele dag met de president werken en daardoor structureel lange uren maken. Het alternatief, het uitbetalen van overuren, bleek voor de staat duurder en is bovendien beperkt tot 30 uur per maand. Met de kabinetstoelage werd daarom gekozen voor een flat rate van 50 procent.
Volgens Simons is het probleem dat de toelage in de praktijk ook werd uitgekeerd aan medewerkers die niet of nauwelijks op het kabinet actief zijn. Daarom wordt nu een nieuw systeem voorbereid dat zowel in het voordeel van de overheid als van de ambtenaren moet uitvallen.
De onverwachte stopzetting van de toelage heeft intussen voor onvrede gezorgd onder het personeel. Veel medewerkers hadden de extra inkomsten al ingepland voor onder meer schooluitgaven.
- Djokovic begint US Open-campagne met overwinning op 19-jari….
- Behandeling hoger beroep Smaragdstraat-drugszaak voortgezet….
- NDP op heksenjacht:..
- Dodelijke beroving aan Afobakaweg: één dode en één gewo…..
- Hoger beroep in KFC-moordzaak voortgezet.
- Getuigenverhoor in hoger beroep Pikin Saron-zaak uitgesteld.
- Drie verdachten van overtreding Vuurwapenwet opgepakt in di….
- Moet Suriname ook libido-remmende medicatie invoeren voor z….
- Ministers moeten sterke cases bouwen voor de pg..
- Ponderosa vierde in Inter Caribbean Show Jumping Competitio…..
- Verkiezingen in Guyana bepalen koers olie-rijke toekomst en….
- Diplomatie van koffertjes – en ministers zonder ballen.
- Dodelijk schietincident bij Rama.
- Toegankelijkheid over de gehele linie.
- NDP: kritisch maar voorzichtig positief over beleid regerin…..
- CBvS en IMF bespreken in september technische assistentie b….
- Zeker 12 bouwvakkers omgekomen bij instorting Chinese brug.
- Argentijnse federale rechter onderzoekt Milei-functionaris….
- Turkse first lady in brief aan Melania Trump: ‘Toon mededog….
- Pinas Emanuel terug met nieuwe single ‘Sakafasi’..
- Tweede brand binnen een jaar in ‘Albina 2’: ‘Het is wel vre…..