President Jennifer Simons heeft tijdens haar eerste regeringspersconferentie aangekondigd dat de uitbetaling van de kabinetstoelage voor specifieke ambtenaren binnenkort wordt hervat. Zij bood haar verontschuldigingen aan aan het personeel van het Kabinet van de President, dat plotseling werd geconfronteerd met de stopzetting van de toelage.
President Simons benadrukte dat de inventarisatie eind van deze maand wordt afgerond en dat de toekenning daarna opnieuw plaatsvindt. Niet alle medewerkers zullen echter in aanmerking komen. Uit de evaluatie is gebleken dat sommige groepen de toelage ten onrechte ontvingen.
De president legde uit dat de regeling ooit werd ingevoerd om tegemoet te komen aan ambtenaren die de hele dag met de president werken en daardoor structureel lange uren maken. Het alternatief, het uitbetalen van overuren, bleek voor de staat duurder en is bovendien beperkt tot 30 uur per maand. Met de kabinetstoelage werd daarom gekozen voor een flat rate van 50 procent.
Volgens Simons is het probleem dat de toelage in de praktijk ook werd uitgekeerd aan medewerkers die niet of nauwelijks op het kabinet actief zijn. Daarom wordt nu een nieuw systeem voorbereid dat zowel in het voordeel van de overheid als van de ambtenaren moet uitvallen.
De onverwachte stopzetting van de toelage heeft intussen voor onvrede gezorgd onder het personeel. Veel medewerkers hadden de extra inkomsten al ingepland voor onder meer schooluitgaven.
- Wie beschermt ons land nu?..
- Nicolina Elisabeth Enser..
- Inflatie stijgt naar 8 procent, wisselkoers verder onder dr…..
- OGA pakt binnenstad aan met bermonderhoud..
- President Simons: ‘Zero tolerantie voor corruptie’..
- Oplevering nieuwe toilettengroep praktijkcentrum Drambrande…..
- KPS buurtmanagers starten drie betekenisvolle projecten.
- ‘Gouden koe’ beetpakken..
- Jaloerse vrouw aangehouden na gewelddadige aanval bij ABOP-…..
- Ex-kartelbaas Ismael “El Mayo” Zambada bereid schuld te bek….
- Macron wil vierzijdig overleg over Oekraïne met Europa.
- Baasaron zoekt partnerschap met bedrijfsleven: intentie, ma….
- Grondconflict in Reeberg: Familie claimt verkaveling van hu….
- Lijk in verre staat van ontbinding aangetroffen op vuilstor…..
- Haat is hun wapen – en jij bent het slachtoffer.
- Drake ontvangt gesigneerd George “The Iceman” Gervin-tr….
- ‘Superman’ en ‘F1’ duwen naar $600 miljoen aan de box offic….
- Busta Rhymes ontvangt ‘Hip Hop Icon Award’ op ‘Harlem Day 2….
- TCT-minister voert overleg met Bond voor Bus- en Boothouder…..
- Historisch optreden Aptijt op Lowlands: ‘We verdienen onder…..
- Prestatie leerlingen VO-scholen ernstig onder niveau..