President Jennifer Simons heeft tijdens haar eerste regeringspersconferentie aangekondigd dat de uitbetaling van de kabinetstoelage voor specifieke ambtenaren binnenkort wordt hervat. Zij bood haar verontschuldigingen aan aan het personeel van het Kabinet van de President, dat plotseling werd geconfronteerd met de stopzetting van de toelage.
President Simons benadrukte dat de inventarisatie eind van deze maand wordt afgerond en dat de toekenning daarna opnieuw plaatsvindt. Niet alle medewerkers zullen echter in aanmerking komen. Uit de evaluatie is gebleken dat sommige groepen de toelage ten onrechte ontvingen.
De president legde uit dat de regeling ooit werd ingevoerd om tegemoet te komen aan ambtenaren die de hele dag met de president werken en daardoor structureel lange uren maken. Het alternatief, het uitbetalen van overuren, bleek voor de staat duurder en is bovendien beperkt tot 30 uur per maand. Met de kabinetstoelage werd daarom gekozen voor een flat rate van 50 procent.
Volgens Simons is het probleem dat de toelage in de praktijk ook werd uitgekeerd aan medewerkers die niet of nauwelijks op het kabinet actief zijn. Daarom wordt nu een nieuw systeem voorbereid dat zowel in het voordeel van de overheid als van de ambtenaren moet uitvallen.
De onverwachte stopzetting van de toelage heeft intussen voor onvrede gezorgd onder het personeel. Veel medewerkers hadden de extra inkomsten al ingepland voor onder meer schooluitgaven.
- Zoon steelt 8000 euro en verrast vrienden met e-bikes..
- Toerisme-experts waarschuwen: overtoerisme bederft populair….
- LA-smokkelaar kreeg $2 miljoen van Noord-Korea.
- Bond Havenbeheer verliest Kort Geding tegen N.V. Havenbehee….
- Politie constateert 33 overtredingen tijdens verkeerscontro…..
- Geweld onder jeugdigen..
- President Irfaan Ali ontkent gebruik staatsmiddelen in verk…..
- Britse en Franse troepen cruciaal in vredesplan Oekraïne.
- Beijing voert strijd op tegen prijsoorlogen in zonne-energi….
- Peiling: Meerderheid steunt Palestijnse staat en wapenbeper….
- Radioactieve garnalen uit Indonesië in de VS.
- Suriname zoekt weer buitenlandse verpleegkundigen.
- NPS-parlementariër Fatehmahomed: “Gronduitgifte moet altijd….
- Van vergissing naar gewoonte: politiek in herhaling.
- Suriname 2.0: Minister Baasaron schetst koers voor economie….
- Werkgroep ingesteld voor oplossen urgente kwesties luchtvaa…..
- Werkzaamheden aan Brantimakaweg – bouw van een zeedijk..
- Kunstenaar en kunstdocent Leon Siesa: ‘Ik waardeer wie ik b…..
- Adhin verwacht toelating van Santokhi tot DNA na reces..
- Amerikaanse oorlogsschepen kloppen aan bij Venezolaanse kus….
- Trump vormt nu belangrijkste obstakel voor Gaza-gijzelingsd….