Met de formele beëdiging van de vijftienkoppige Staatsraad is volgens president Jennifer Simons de continuïteit van dit belangrijk staatsorgaan gewaarborgd. De plechtigheid vond plaats op het presidentieel paleis, in aanwezigheid van enkele ministers en parlementariërs.
“De Staatsraad weerspiegelt het brede maatschappelijke draagvlak van Suriname,” verklaarde Simons. “Hier komen vertegenwoordigers van politieke partijen, de vakbeweging en andere maatschappelijke krachten samen om te adviseren over vraagstukken die het hele land raken.”
De samenstelling van de nieuwe Staatsraad: Amzad Abdoel (NDP), Caroline Heilbron (NDP), Grasella Jozefzoon (NDP), Putridewi Amatsoemarto (NDP), Marinus Cambiel (ABOP), Lorensia Karso (PL), Gerold Sewcharan (A20), Justina Eduards (BEP), Maalti Sardjoe (VHP), Urmila Ramlagansing (VHP), Hesdy Pigot (NPS). Vertegenwoordigers van de vakbeweging: Armand Zunder (PWO) en Imrick Edam (Moederbond). Vertegenwoordigers van het bedrijfsleven: Wilgo Bilkerdijk (ASFA) en Soeroedjlal Torilal (VSB).
Lid Amzad Abdoel benadrukte in zijn toespraak de intentie van de raad om actief bij te dragen aan de versterking van goed bestuur. “Wij willen prioriteit geven aan de wijziging en uitvoering van de anticorruptiewet. Daarnaast streven we naar actualisering van wetgeving op het gebied van financiën, milieu en bestuurlijke orde,” aldus Abdoel.
Ook onderstreepte hij het belang van samenwerking met andere staatsorganen. “We zullen proactief informatie opvragen om goed onderbouwde adviezen te kunnen formuleren. Zo kunnen we effectief bijdragen aan de ontwikkeling van Suriname.”
President Simons sprak de hoop uit op een constructieve samenwerking. “Zoals we ook andere adviseurs van de president hebben, is het noodzakelijk dat uit de verschillende geledingen van de samenleving overleg plaatsvindt over kwesties die de staat raken. Ik reken op jullie deskundigheid en betrokkenheid,” zei zij.
Tijdens de eerste vergadering van de nieuw geïnstalleerde raad zal volgens het reglement van orde een ondervoorzitter worden gekozen.
- Justitie roept hulp samenleving in bij opsporing voortvluch….
- Directeur DNV ontheven vanwege strategische positie..
- Tsang wil duidelijkheid rond gunning Van ‘t Hogerhuysstraa…..
- ‘Het ligt niet per se aan de leerlingen maar aan het onderw…..
- Surinaamse ambassade brengt Caricom en Centraal-Amerika sam…..
- Man bijt slang terug na beten – Slang overleden, man in her….
- Monorath: ‘Zolang er geen wetgeving is, geen e-bikes op de …..
- CASAS application call – Assistant Executive Secretary..
- CASAS Application call – Legal Advisor..
- CASAS application call – Manager Policy Standards and Devel…..
- CASAS appliction call – Manager Flight Safety Division..
- CASAS application call – Quality Assurance Manager..
- Breaking: Touw Ngie Tjouw ontheven – Ralim nieuwe directeur…..
- Dienstverlening AUSV hervat op nieuwe locatie.
- Vrouw bekent moord op vriendin; lichaam gevonden in vergevo….
- Politici en glibberslangen..
- Dirk Currie beëdigd als Onderwijsminister: ‘Onderwijs vormt…..
- Salarbaks wil stem zijn voor jongeren en sociaal zwakkeren..
- De hippies die Bowie inspireerden..
- Suriname maakt zich op voor behoud biodiversiteit in partne…..
- 35 jaar moord Gooding..