De VHP spreekt haar grote waardering uit voor de bijna 90.000 Surinamers die tijdens de verkiezingen hun stem aan de partij gaven. In een verklaring onderstreept de partij dat zij zich niet laat ontmoedigen door de voorlopige uitslagen of pogingen om de VHP buiten een toekomstige coalitie te houden. “Wij blijven strijden voor een rechtvaardige en inclusieve samenleving waarin iedereen een stem heeft,” aldus president Chan Santokhi.
Hoewel de verkiezingsuitslag niet bracht waarop de partij had gehoopt, benadrukt de VHP dat de strijd nog niet gestreden is. “Men probeert een blok te vormen om de VHP uit te sluiten, maar wij zullen niet wijken,” stelt de partij in krachtige bewoordingen. De focus blijft volgens Santokhi, die tevens VHP-voorzitter is, gericht op het verdedigen van de belangen van de achterban en het bewaken van de fundamenten van de democratische rechtsstaat.
De VHP zegt zich zorgen te maken over signalen van onregelmatigheden bij het verkiezingsproces. Zo zijn er volgens de partij meldingen binnengekomen over fouten bij het tellen van stemmen, het niet correct registreren van uitgebrachte stemmen, en zelfs de vermissing van stembiljetten bij stembureau 333 in Lelydorp. “Deze misstanden moeten grondig worden onderzocht,” aldus de VHP, die de autoriteiten inmiddels heeft verzocht om hertellingen in diverse districten.
De partij benadrukt dat de einduitslag nog niet definitief is en rekent op een eerlijke en transparante uitkomst. Tegelijkertijd wordt opgeroepen tot eensgezindheid binnen de partijgelederen. “Wij geloven in een Suriname waar iedereen gelijke kansen heeft en waar gerechtigheid en democratie de hoekstenen zijn van onze samenleving,” staat in de verklaring.
Tot slot doet de VHP een beroep op haar leden en sympathisanten om standvastig te blijven. “Uw steun is van onschatbare waarde. Samen blijven we vechten voor een betere toekomst voor ons allemaal.”
- Goudzoeker komt om bij noodlottig ongeval tijdens storm in …..
- Breaking: 225 DNA-stembiljetten op stembureau 333 vermist; …..
- Directeur e-Gov: ‘Niet kloppen verkiezingsdashboard beteken…..
- Santokhi: ‘Gunstig als monumentale overheidspanden in hande…..
- 225 stembiljetten verdwenen van stembureau 333 in Lelydorp..
- Processen-verbaal worden gecontroleerd: uitslag nog niet de…..
- Hindifest: kleurrijke mix van culturen, muziek en saamhorig…..
- Rovers binden nachtwaker vast bij mislukte inbraak Melkcent…..
- Tessa Leuwsha plaatst Boni’s levensverhaal in ander perspec…..
- Curtis Hofwijks geeft nieuwe samenwerking voordeel van de t…..
- BEKENDMAKING AFSLUITING Hernhutterstraat i.v.m. Asfalt Hers…..
- DA’91-voorzitter Del Castilho: “Groei in stemmen is hoopgev…..
- Het Gemenebest: een wereldwijd netwerk van 56 landen vereni…..
- Schalkwijk: men moet niet te voorbarig zijn en de officiële…..
- Nieuwe dageraad voor Suriname..
- Cedric veroordeeld voor uitvoer 322 gram cocaïne in zuurgoe…..
- Van 4 naar 40 miljard: Leiderschap als motor voor Surinames…..
- Arbeidsinspecteurs getraind in handhaving Wet Werkvergunnin…..
- e-Gov geeft verklaring over verkiezingsdashboard..
- Vertrouwen..
- No Name stunt tegen Kampoe 2..