Ministers en onderministers van de regering-Santokhi die tussen 2020 en 2025 ten minste één jaar in functie zijn geweest, krijgen de mogelijkheid om hun dienstvoertuig over te nemen tegen 25 procent van de getaxeerde waarde. President Chan Santokhi heeft deze regeling op 10 juni 2025 bekrachtigd met de ondertekening van een regeringsmissive, waarop Suriname suriname de hand heeft weten te leggen.
De regeling geldt voor voertuigen die intensief zijn ingezet tijdens de regeerperiode 2020-2025. Het besluit is bedoeld om op doelmatige wijze om te gaan met gebruikte dienstvoertuigen en biedt oud-bestuurders de gelegenheid hun vertrouwde voertuig, vaak aangepast aan werkbehoeften, tegen een sterk gereduceerde prijs aan te schaffen, staat in de missive.
Ook president en vicepresident krijgen aankoopoptieOpvallend is dat de regeling ook van toepassing is op de president en vicepresident van de Republiek Suriname. Zij mogen elk maximaal twee dienstvoertuigen aankopen onder dezelfde voorwaarden. Indien gewenst, mag in plaats van het oorspronkelijk gebruikte voertuig een ander voertuig worden gekozen dat eveneens tijdens deze regeerperiode in gebruik was.
Het betreft een eenmalige maatregel, uitsluitend van toepassing op de kabinetsperiode 2020-2025. De regering benadrukt dat het geen structureel beleid is, maar een specifieke voorziening voor functionarissen die binnen deze termijn actief zijn geweest. Daarmee wordt beoogd precedentwerking te voorkomen en het beleidskader overzichtelijk te houden.
De missive is gericht aan de minister van Openbare Werken en ter informatie doorgeleid naar de vicepresident, ministers en het Kabinet van de President.
- Regenachtig weer blijft nog aanhouden..
- Arbeider overlijdt door vallende boom in Matawai-gebied..
- President Trump sluit gratieverlening voor rapper Sean ‘Did…..
- Antoinette Betsy Hasselbaink (Betsy) (90) Diemen 28-5-2025..
- Brunswijk moet bedanken om voor Simons te stemmen..
- Vermiste stembiljetten in Wanica bleken blanco: onderzoek n…..
- Arbeider overleden door omvallende boom..
- Lijstduwer NDP: “Bouterse zou trots zijn”..
- Yelyco-vrouwen en Yellow Birds-mannen zege verwijderd van h…..
- Voor een samenleving waarin iedereen meetelt..
- ABOP en NDP bereiken akkoord; Simons kan nu tot president g…..
- Veel op het spel voor NPS..
- President Santokhi: “Verkiezingsautoriteiten moeten sneller…..
- VES: ‘Valutawet was geen effectief instrument voor koersbeh…..
- Rusland: ‘Ik ben op dit moment voorzitter van NPS’..
- ABOP nu ook aan boord: Zes partijen bereiken overeenstemmin…..
- Santokhi waarschuwt voor uitsluiting bij coalitievorming..
- President Santokhi: ‘Niemand uitsluiten bij coalitievorming…..
- Breaking: NDP en ABOP bereiken akkoord over coalitie..
- Cubaanse man zwaargewond na aanrijding; bestuurder gearrest…..
- Hypocrisie in plaats van principe..