President Chan Santokhi stelt dat Suriname sinds gisteren officieel geen vicepresident meer heeft. Aanleiding is de toelating van Ronnie Brunswijk tot De Nationale Assemblee (DNA), waarmee volgens Santokhi diens ambt als vicepresident automatisch is komen te vervallen.
Volgens de president is de situatie helder op basis van de Grondwet: het gelijktijdig bekleden van een uitvoerende én wetgevende functie is niet toegestaan. “Met de toelating van de heer Brunswijk tot het parlement is zijn hoedanigheid als vicepresident beëindigd,” verklaarde president Santokhi tegenover journalisten. “Wij concluderen dus dat het land momenteel formeel geen vicepresident heeft.”
De uitspraak van de president staat in contrast met een andere grondwettelijke bepaling die stelt dat de vicepresident pas wordt vervangen wanneer een opvolger is gekozen. Brunswijk verwees gisteren naar deze bepaling en benadrukte dat hij zijn ambt nog steeds bekleedt. “Ik blijf vicepresident totdat er een ander is gekozen,” zei hij.
De Grondwet voorziet niet expliciet in een scenario waarin iemand als vicepresident toetreedt tot DNA vóórdat een opvolger is benoemd.
De verkiezing van de nieuwe president en vicepresident staat gepland voor 6 juli. Tot die tijd lijkt Suriname in een constitutionele grijze zone te verkeren, waarbij het vicepresidentschap formeel vacant is, terwijl Brunswijk zijn ambt nog niet volledig heeft neergelegd.
- VHP schrijft protestbrief aan Adhin inzake schending van he…..
- VHP dient protestbrief in over voorzittersverkiezing DNA..
- Mr. Ine Ivy Siew-Lan Tsai-Meu-Chong..
- Parlementaire zittingsperiode 2025-2030 officieel gestart..
- Kandidaatstelling president en vicepresident open tot donde…..
- Vijftigplusser steelt spullen familielid..
- Die ene persoon..
- Gewapende beroving bij Carolinakreek: sieraden en geld buit…..
- Suriname als eerste Amazone-land malariavrij verklaard door…..
- Snelle groei door vrouwen geleide bedrijven binnen SURGE Pr…..
- Brunswijk in politiek dilemma: Tussen ambitie, realiteit en…..
- Suriname officieel malaria-vrij verklaard door WHO..
- Nieuw parlement..
- Zwaargewonde bij gewapende goudroof in Brokopondo; slachtof…..
- Gewapende overval in Balingsula..
- Slachtoffer kritiek na gewapende overval Balingsula..
- President en vicepresident Suriname worden gekozen op 6 jul…..
- Wan Okasi-voorzitter Koendjbiharie: “Nieuwe regering moet g…..
- Verkiezing president en vicepresident op 6 juli..
- Vijftien jaar cel voor doden van Rishi Parmesar in Suriname..
- Adelante organiseert twee in één U16-meisjes basketbalactiv…..