President Chandrikapersad Santokhi heeft in Bridgetown, Barbados, bilaterale gesprekken gevoerd met VN-secretaris-generaal António Guterres en Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie. De ontmoetingen vonden plaats op 19 februari in de marge van de 48th CARICOM Heads of Government en stonden in het teken van mondiale en regionale vraagstukken, waaronder geopolitieke spanningen, handelsstromen en de impact van internationale beleidsveranderingen op het Caribisch gebied. Tijdens de gesprekken werd onder meer de situatie rondom de oorlog tussen Oekraïne en Rusland besproken, evenals de bredere gevolgen daarvan voor de wereldhandel en de beschikbaarheid van goederen en diensten. Suriname en de regio ondervinden de gevolgen van deze geopolitieke ontwikkelingen, met name op economisch en voedselzekerheidsvlak. Daarnaast werd gesproken over het nieuwe beleid van de Amerikaanse president Donald Trump en de mogelijke invloed hiervan op de Caribische regio.
Een ander belangrijk thema was de versterking van de samenwerking tussen de EU, de VN en de CARICOM. President Santokhi benadrukte dat samenwerking met internationale partners essentieel is om de huidige mondiale uitdagingen het hoofd te bieden en te bouwen aan een veerkrachtige, duurzame en inclusieve toekomst. Het staatshoofd sprak zijn waardering uit voor het leiderschap van VN-secretaris-generaal Guterres bij wereldwijde crisissituaties en diens inzet voor financiële hervormingen op mondiaal niveau.
Met de EU onderhoudt Suriname een gestructureerde dialoog over diverse vraagstukken die van belang zijn voor de bilaterale relatie. Tijdens het overleg met von der Leyen werden onder andere economische samenwerking en duurzame ontwikkeling besproken. Tijdens de plenaire sessies worden onderwerpen als voedsel- en voedings-zekerheid, klimaatverandering en klimaatfinanciering, de aanhoudende crisis in Haïti, veiligheidskwesties en de Caricom Single Market and Economy (CSME) behandeld.
The post President Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondiale uitdagingen ..
- Kantonrechter oordeelt: CBB moet homo-stellen inschrijven i…..
- BESCHOUWING — Hoogmoed in boekvorm..
- Verontwaardiging over negatief advies dc Kabalebo op gemeen…..
- Bouw van twee high-rise overheidsflats in voorbereiding..
- Amoksi: Anti-corruptie wet in lijn brengen met VN-verdrag..
- Regeringsraad stelt financiële middelen beschikbaar voor ge…..
- Zanger Lava veert sterk terug met ‘Konde’..
- Krijgsraad twee nieuwe leden rijker..
- Dwangsommen tegen GBB lopen op tot in de miljoenen..
- 597 Netwerken: Verplichte vermogensregistratie en strikte e…..
- Krijgsraad aangevuld met twee leden..
- Hier zijn de uitslagen van de voetbalwedstrijden op 13 febr…..
- Santokhi: “Minister van Financiën kijkt naar mogelijkheden …..
- Binnenlandse verkiezingsmissie succesvol afgerond..
- Sanders Waarschuwt: Musk en Trump Centraliseren Macht op Au…..
- Kuldipsingh: ‘EZ is nu beter georganiseerd, processen zijn …..
- Presidentiële werkgroep kondigt grootse viering 50 jaar Sre…..
- Verkiezingen zullen gevoelens over doorgedrukte IMF-program…..
- Tuchtcollege voor landmeters geïnstalleerd..
- Herdenkingscomité Slavernijverleden in Nederland opgericht..
- 18 Bedrijven vanuit Curaçao opzoek naar samenwerkingsmogeli…..