President Chan Santokhi keerde vanmiddag terug naar Suriname, na zijn deelname aan de 48ste Caricom-vergadering van staatshoofden en regeringsleiders in Bridgetown, Barbados. De Caricom-top richtte zich vooral op de aanpak van klimaatverandering, klimaatfinanciering en de aanhoudende crisis in Haïti.
President Santokhi voerde hierover gesprekken met collega-regeringsleiders en internationale figuren, waaronder de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, en de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Daarnaast sprak hij met Benedict Oramah van de African Export-Import Bank (Afreximbank) en de staatsminister van Buitenlandse Zaken van Saoedi-Arabië, Adel Al-Jubeir.
Naast de klimaat- en veiligheidskwesties werd ook de Caricom Single Market and Economy (CSME) besproken. Santokhi benadrukte het belang van kennis- en expertise-uitwisseling tussen de Caricom en andere internationale partners, zoals de Europese Unie, om duurzame oplossingen voor de regio te vinden.
Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) maakte eveneens deel uit van de Surinaamse delegatie. De top behandelde ook de politieke ontwikkelingen, met speciale aandacht voor de beleidsmaatregelen van de nieuwe Amerikaanse president, Donald Trump.
Een belangrijk hoogtepunt van de top was de toetreding van Martinique als geassocieerd lid van Caricom, wat de uitbreiding van de regio bevordert. De staatshoofden en regeringsleiders gaven ook hun steun aan minister Ramdin voor de functie van secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS), waarvan de verkiezingen op 10 maart 2025 plaatsvinden.
Vanwege dringende verplichtingen in Suriname nam president Santokhi slechts een deel van de top deel, maar zijn aanwezigheid was cruciaal voor de bevordering van regionale samenwerking en de versterking van Surinames internationale relaties.
- Loonsverhoging van medewerkers AdekUS wordt pas eind februa…..
- Schoon drinkwater voor Gunsi, Akwaukonde en Gran Slee..
- Bedrijfsleven bespreekt kansen voor Surinaamse olie- en gas…..
- Digicel en EBS gaan samenwerking aan..
- Inbraak: Geld, sieraden en andere spullen gestolen..
- Business Summit Diaspora Suriname moet innovatie en investe…..
- Voetbaluitslagen van 4 februari 2025..
- El Salvador biedt aan om “gevaarlijke Amerikaanse criminele…..
- VN-rapporteur waarschuwt voor escalatie op Westelijke Jorda…..
- Ruim 600 bewoners krijgen veilig drinkwater dankzij innovat…..
- Steeds meer gevallen van kanker in Suriname..
- Wat is de bedoeling van Ahilia Welles?..
- Nieuw hoofdkwartier van politie dient als symbool voor hers…..
- Tien doden, meerdere gewonden bij schietpartij in Zweden..
- Waar is het OM? Oostburg heeft vorig jaar drie keer Bouters…..
- Voedselpakketten uit India ‘gewoon een business’..
- Geen aansluiting DA ’91 bij A20-DOE-PRO..
- Reactie Luchthavenbeveiliging op meldingen van ontvreemde s…..
- Volksgezondheid onderzoekt tekort medische zeep AZP..
- 3 dorpen Boven-Suriname voorzien van veilig drinkwater..
- BREAKING NEWS — Suriname geschorst door EITI, kans op afsch…..