President Chan Santokhi keerde vanmiddag terug naar Suriname, na zijn deelname aan de 48ste Caricom-vergadering van staatshoofden en regeringsleiders in Bridgetown, Barbados. De Caricom-top richtte zich vooral op de aanpak van klimaatverandering, klimaatfinanciering en de aanhoudende crisis in Haïti.
President Santokhi voerde hierover gesprekken met collega-regeringsleiders en internationale figuren, waaronder de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, en de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Daarnaast sprak hij met Benedict Oramah van de African Export-Import Bank (Afreximbank) en de staatsminister van Buitenlandse Zaken van Saoedi-Arabië, Adel Al-Jubeir.
Naast de klimaat- en veiligheidskwesties werd ook de Caricom Single Market and Economy (CSME) besproken. Santokhi benadrukte het belang van kennis- en expertise-uitwisseling tussen de Caricom en andere internationale partners, zoals de Europese Unie, om duurzame oplossingen voor de regio te vinden.
Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) maakte eveneens deel uit van de Surinaamse delegatie. De top behandelde ook de politieke ontwikkelingen, met speciale aandacht voor de beleidsmaatregelen van de nieuwe Amerikaanse president, Donald Trump.
Een belangrijk hoogtepunt van de top was de toetreding van Martinique als geassocieerd lid van Caricom, wat de uitbreiding van de regio bevordert. De staatshoofden en regeringsleiders gaven ook hun steun aan minister Ramdin voor de functie van secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS), waarvan de verkiezingen op 10 maart 2025 plaatsvinden.
Vanwege dringende verplichtingen in Suriname nam president Santokhi slechts een deel van de top deel, maar zijn aanwezigheid was cruciaal voor de bevordering van regionale samenwerking en de versterking van Surinames internationale relaties.
- Gajadien: ‘We gaan alles doen om het land te redden’..
- Twee dagen geen quorum voor DNA-vergadering..
- NAKS OPENING SUNGU KONDRE TENTOONSTELLING OVER DE VERDRONKE…..
- “Netanyahu is onze grootste, rampzalige president van…..
- Shimara Jap in top 10 verkiezing Miss Universe Zuid-Holland…..
- Praten over epilepsie: Taboes doorbreken en stigma’s vermin…..
- Chinese deskundigen trainen Surinaamse agrariërs..
- Peggy Bouterse en Piet Wortel mogelijk getuigen in strafzaa…..
- Volksgezondheid slaat alarm over dengue..
- Nederland helpt bij voorbereiding erfgoed wetgeving..
- Geen werkvergunning vereist voor ondernemers..
- Minister Kuldipsingh vastbesloten corruptie te bestrijden..
- DIS-directeur Armaketo: “Tijd voor actie na succesvolle sum…..
- EBS: Stroomtarieven niet verhoogd; levering kookgas vertraa…..
- Romain Maurice Pipelers..
- Gaslevering met paar dagen vertraagd..
- Stroomtarieven niet verhoogd, meldt EBS..
- Gasboot is verlaat..
- Derde opeenvolgende DNA-vergadering afgeblazen vanwege quor…..
- Nizam Faisel Ali Khan Kallan..
- Ramsaran vs Landvreugd..