Zoals gewoon is op de avond vóór de verkiezingen, heeft de president, Chandrikapersad Santokhi, zich tot het volk gericht. Hij roept alle burgers op om hun stemrecht met waardigheid, trots en in vrede uit te oefenen. “Zondag wordt een feestdag van onze democratie,” stelt de president. “Een dag waarop iedere kiezer zijn stem laat horen voor de toekomst van Suriname.”
In zijn toespraak benadrukt Santokhi het belang van rust, respect en verbondenheid tijdens het verkiezingsproces. Hij waarschuwt voor verdeeldheid en opruiing, en spoorde aan om te stemmen “zonder haat of nijd”. Volgens hem dragen burgers met hun stem de erfenis van hun voorouders voort, die hebben gestreden voor het recht op vrije verkiezingen.
De president doet ook een beroep op het verantwoordelijkheidsgevoel van de kiezers. Hij roept op tot een ordelijk verloop van de verkiezingsdag, waarin men zich houdt aan de aanwijzingen van het personeel op de stembureaus en elkaars mening respecteert.
Na het tellen van de stemmen, aldus Santokhi, is het van belang om de uitslag – hoe die ook uitvalt – te aanvaarden als de gezamenlijke keuze van het volk. “Groei ontstaat niet uit onrust, maar uit samenwerking en begrip,” aldus de president. Tot slot onderstreept hij dat het oog van de wereld op Suriname gericht is. “Laten we tonen dat wij onze democratische rechten waardig en in vrede uitoefenen.”
De verkiezingen van 25 mei 2025 markeren opnieuw een belangrijk moment in de democratische geschiedenis van Suriname. De president besluit zijn verklaring met een oproep tot nationale eenheid: “Hand in hand voor een welvarend, rechtvaardig en vreedzaam Suriname.”
- LAFAARDS..
- Politie scherpt toezicht aan voor ordentelijk verloop verki…..
- DNL: Democratie mag niet veranderen in geweld..
- NPS’er Fatehmohamed: “Toekomstige generaties verdienen een …..
- Coronianen boos over steeds weer uitvallen pinautomaten..
- OKB informeert internationale waarnemers verkiezingen..
- OKB informeert internationale waarnemers over verkiezingspr…..
- Santokhi wil zijn werk afmaken: “Het werk is nog niet af…..
- ABOP doet oproep tot vreedzame verkiezingdag..
- KRITIEKE MINERALEN IN AFRIKA — HET STRATEGISCHE GRENSGEBIED…..
- Aanhang Mahinder Jogi veel groter dan door menigeen gedacht..
- Journalisten: ‘Times of Suriname misleidt publiek over opin…..
- LAAT JE NIET VERLEIDEN, STEM MET VERSTAND!..
- Werelds grootste mijnbouwbedrijven op marktwaarde – 2025..
- Voor Suriname, voor Rose..
- Oekraïne en Rusland wisselen meer gevangenen uit..
- Santokhi: “Volgende week kan men praten met de winnende pre…..
- Simons: “We gaan geen geld van het volk stelen, we gaan cor…..
- Chaotische verkiezingen..
- Leerlingen O.S. Garnizoenspad oriënteren zich bij LVV Wanic…..
- KRACHTMETING..