PARAMARIBO — President Chandrikapersad Santokhi heeft dinsdag een presentatie bijgewoond van Radjesh Radjkoemar, directeur van de Regionale Gezondheidsdienst (RGD). Tijdens de bijeenkomst op het Kabinet van de President werd het staatshoofd bijgepraat over de ontwikkelingen binnen de RGD en het beleid van de organisatie.
Santokhi benadrukte dat de RGD moet werken aan financiële zelfstandigheid. “Het verminderen van de afhankelijkheid van overheidssteun is essentieel. Dit sluit aan bij het bredere regeringsbeleid om subsidies af te bouwen en zorginstellingen zelfvoorzienend te maken,” stelde de president. De RGD, die onder het ministerie van Volksgezondheid valt, wordt momenteel gefinancierd via de begroting van het ministerie van FinanciënADVERTISEMENT
Versterking eerstelijnszorg
Een belangrijk onderdeel van de toekomstvisie voor de RGD is het vergroten van de financiële zelfstandigheid. Directeur Radjkoemar noemde het maken van afspraken met verzekeraars en het verhogen van honoraria binnen de RGD als cruciale stappen. Dit moet bijdragen aan een sterkere eerstelijnszorg en verdere professionalisering van de organisatie.
Ook het vergunningenbeleid voor artsenpraktijken kwam ter sprake. Radjkoemar wees op de concurrentie tussen particuliere artsen en RGD-poli’s, vooral in gebieden waar beide actief zijn. Dit vraagt volgens hem om zorgvuldig beleid om eerlijke concurrentie te waarborgen en de continuïteit van de RGD te beschermen.
Beheersing van zorgkosten
Een ander punt van aandacht was het doorverwijsbeleid van artsen. President Santokhi merkte op dat er te vaak snel wordt doorverwezen naar specialistische zorg, zoals MRI-scans, wat de zorgkosten onnodig verhoogt. “Artsen moeten eerst grondig onderzoek doen voordat ze doorverwijzen. Dit voorkomt onnodige kosten,” aldus de president.
Hij onderstreepte de noodzaak van strengere regelgeving om misbruik van doorverwijzingen te voorkomen. “Deze regelgeving moet goed vastgelegd worden in de basiszorgwet,” voegde hij toe. De RGD zal de aanbevelingen van de president verder uitwerken en afstemmen met het bestuur, bevestigde directeur Radjkoemar.
- Voetbalclinics Real Madrid Foundation terug in Suriname..
- Eerbetoon aan politieambtenaren die stierven in dienst..
- INHAALSLAG RAPPORTAGE CBvS..
- Astronaute met Surinaamse roots keert terug naar aarde en b…..
- In de ochtend en vooravond regenbuien..
- Bliksembezoek Amerikaanse vicepresident aan Groenland zorgt…..
- Emma Antoinette Wassenaar (80) Rotterdam 27-3-2025..
- Ied-ul-Fitr 1446/2025..
- Vrouw (45) doet aangifte van vermeende oplichting bij grond…..
- Verdachte die zich voordoet als iPhone-opkoper veroordeeld …..
- Open brief HVB: Regering in grote geldproblemen..
- Adjunct meteorologen sinds woensdag niet meer aan het werk..
- Rekenkamer wijst op verbeterpunten bij overhandiging jaarve…..
- Minister Ramsaran: “Goede gesprekken gevoerd met luchtverke…..
- GRONDUITGIFTEBELEID ONDER VHP..
- Santokhi: Er was geen alternatief om de oppositie in regeri…..
- Lyzecks houdt volleybalseizoen levend..
- Carol Lemmert toont mogelijkheden met lapjes stof..
- President Santokhi geeft startsein voor uitbetaling studiet…..
- Rochni Banwari ontvangt Scriptieprijs in Accountancy..
- Robinhood na acht speelronden nog steeds ongeslagen..