PARAMARIBO — President Chandrikapersad Santokhi heeft dinsdag een presentatie bijgewoond van Radjesh Radjkoemar, directeur van de Regionale Gezondheidsdienst (RGD). Tijdens de bijeenkomst op het Kabinet van de President werd het staatshoofd bijgepraat over de ontwikkelingen binnen de RGD en het beleid van de organisatie.
Santokhi benadrukte dat de RGD moet werken aan financiële zelfstandigheid. “Het verminderen van de afhankelijkheid van overheidssteun is essentieel. Dit sluit aan bij het bredere regeringsbeleid om subsidies af te bouwen en zorginstellingen zelfvoorzienend te maken,” stelde de president. De RGD, die onder het ministerie van Volksgezondheid valt, wordt momenteel gefinancierd via de begroting van het ministerie van FinanciënADVERTISEMENT
Versterking eerstelijnszorg
Een belangrijk onderdeel van de toekomstvisie voor de RGD is het vergroten van de financiële zelfstandigheid. Directeur Radjkoemar noemde het maken van afspraken met verzekeraars en het verhogen van honoraria binnen de RGD als cruciale stappen. Dit moet bijdragen aan een sterkere eerstelijnszorg en verdere professionalisering van de organisatie.
Ook het vergunningenbeleid voor artsenpraktijken kwam ter sprake. Radjkoemar wees op de concurrentie tussen particuliere artsen en RGD-poli’s, vooral in gebieden waar beide actief zijn. Dit vraagt volgens hem om zorgvuldig beleid om eerlijke concurrentie te waarborgen en de continuïteit van de RGD te beschermen.
Beheersing van zorgkosten
Een ander punt van aandacht was het doorverwijsbeleid van artsen. President Santokhi merkte op dat er te vaak snel wordt doorverwezen naar specialistische zorg, zoals MRI-scans, wat de zorgkosten onnodig verhoogt. “Artsen moeten eerst grondig onderzoek doen voordat ze doorverwijzen. Dit voorkomt onnodige kosten,” aldus de president.
Hij onderstreepte de noodzaak van strengere regelgeving om misbruik van doorverwijzingen te voorkomen. “Deze regelgeving moet goed vastgelegd worden in de basiszorgwet,” voegde hij toe. De RGD zal de aanbevelingen van de president verder uitwerken en afstemmen met het bestuur, bevestigde directeur Radjkoemar.
- Asabina: BEP lijst weerspiegelt het nieuwe partij gezicht..
- BEP presenteert dubbel historische DNA-kandidatenlijst..
- President wil eerste betaling studententoelage eind maart..
- VHP heeft haar definitieve kandidatenlijst vastgesteld..
- Paul Somohardjo niet op de PL-lijst; Sally op nummer 11..
- Pertjajah Luhur heeft haar kandidaten gepresenteerd..
- 29 mannen en 22 vrouwen op PL kandidatenlijst..
- Kandidatenlijst PL bekendgemaakt..
- Man veroordeeld voor moord op kleuter in 1982..
- Paul Somohardjo neemt afscheid van politiek..
- 20 juni 2025 uitgeroepen tot eenmalige nationale vrije dag..
- Zwaar verkeersongeval aan de Kennedyweg eist drie levens..
- WWF en DSB slaan handen ineen voor Earth Hour 2025..
- HOEFDRAAD DENKT NA 25 MEI TERUG TE KOMEN?..
- Defenstie huldigt 348 militairen voor trouwe dienst..
- Veertig jarige gevonnist voor poging verkrachting dertienja…..
- Breaking: Klebert Drenthe alsnog op kandidatenlijst NDP voo…..
- “De samenleving is het aan Bouterse verschuldigd om NDP wee…..
- Einde schade en schande bij CBvS: jaarverslag 2022 gepublic…..
- Verkiezingsorganen geven vervolgupdates aan president..
- Op welke dag valt Ied-ul-Fitr volgens de leer van de Islam?..