President Chan Santokhi heeft zondag, op verzoek van de betrokkenen, onderscheidingen overhandigd aan leden van Vriendengroep Himmat. Deze groep kon de decoraties op 25 november 2024, tijdens de viering van 49 jaar Srefidensi, niet persoonlijk in ontvangst nemen vanwege afwezigheid. De plechtigheid vond plaats in het Perscentrum van het Kabinet van de President.
Vriendengroep Himmat, gevestigd in Nederland, zet zich in voor sociale projecten ter ondersteuning van Suriname. Zo doneren zij onder meer ziekenhuisbedden, matrassen en fietsen. Hun inzet werd in 2024 beloond met nationale onderscheidingen, maar door bijzondere omstandigheden konden de leden destijds niet aanwezig zijn bij de officiële ceremonie. Op hun verzoek kregen zij alsnog de gelegenheid hun versierselen persoonlijk uit handen van president Santokhi te ontvangen.
Foto: Kabinet van de President
Tijdens de ceremonie ontving Ramon Ramsodit de onderscheiding van Commandeur in de Ereorde van de Gele Ster. Soerindrakumar Malhoe werd benoemd tot Officier in de Ereorde van de Palm, terwijl Mohamed Habib en Dajanand Lachman werden onderscheiden als Ridders in de Ereorde van de Gele Ster.
In zijn toespraak prees president Santokhi de toewijding en inzet van de decorandi en onderstreepte hij het belang van de Surinaamse diaspora bij de ontwikkeling van het land. Hij sprak zijn waardering uit voor hun bijdragen en benadrukte dat het niet gaat om wat men bezit, maar om wat men deelt met de gemeenschap.
- $ 3.8 miljoen investering in dagbehandelunits en medisch ap…..
- Verkiezing Ramdin als secretaris-generaal OAS ‘bitterzoet…..
- President Santokhi schenkt boot aan Kroonenburg voor betere…..
- Verdachte schietincident Nickerie achter slot en grendel..
- Technical Support Consultant..
- Guyana vraagt ICJ om Venezolaanse verkiezingen in Essequibo…..
- Plein: ‘Onderwijs en ondernemerschap sleutel tot vooruitgan…..
- Verdachte aangehouden, die via etenswaren drugs het cellenh…..
- SBB-directie ontdekt onregelmatigheden bij houttransport..
- IMF verwacht 3% groei Surinaamse economie..
- President Santokhi overhandigt boot aan gemeenschap van Kro…..
- President Santokhi feliciteert minister Ramdin met historis…..
- Politiek analist Betterson verwacht grote verrassing van A2…..
- Regio Bijstand Team-West houdt verdachte van schietincident…..
- Suriname en IMF voeren gesprekken ter afronding van de nege…..
- Verdachten aangehouden voor poging tot inbraak..
- Iskah Ramin Legiman..
- Iskah Ramin Legiman..
- Argentinië rouwt om 16 doden door overstromingen..
- Voortijdige dood..
- Breaking: Ramdin gekozen tot OAS-secretaris-generaal, eerst…..