President Chan Santokhi heeft zondag, op verzoek van de betrokkenen, onderscheidingen overhandigd aan leden van Vriendengroep Himmat. Deze groep kon de decoraties op 25 november 2024, tijdens de viering van 49 jaar Srefidensi, niet persoonlijk in ontvangst nemen vanwege afwezigheid. De plechtigheid vond plaats in het Perscentrum van het Kabinet van de President.
Vriendengroep Himmat, gevestigd in Nederland, zet zich in voor sociale projecten ter ondersteuning van Suriname. Zo doneren zij onder meer ziekenhuisbedden, matrassen en fietsen. Hun inzet werd in 2024 beloond met nationale onderscheidingen, maar door bijzondere omstandigheden konden de leden destijds niet aanwezig zijn bij de officiële ceremonie. Op hun verzoek kregen zij alsnog de gelegenheid hun versierselen persoonlijk uit handen van president Santokhi te ontvangen.
Foto: Kabinet van de President
Tijdens de ceremonie ontving Ramon Ramsodit de onderscheiding van Commandeur in de Ereorde van de Gele Ster. Soerindrakumar Malhoe werd benoemd tot Officier in de Ereorde van de Palm, terwijl Mohamed Habib en Dajanand Lachman werden onderscheiden als Ridders in de Ereorde van de Gele Ster.
In zijn toespraak prees president Santokhi de toewijding en inzet van de decorandi en onderstreepte hij het belang van de Surinaamse diaspora bij de ontwikkeling van het land. Hij sprak zijn waardering uit voor hun bijdragen en benadrukte dat het niet gaat om wat men bezit, maar om wat men deelt met de gemeenschap.
- Vriendengroep Himmat viert 40 jaar van toewijding en inzet..
- Minister Amoksi bezoekt Multifunctioneel Centrum in Snesi …..
- Ramdin wil hete hangijzers OAS direct na aanstelling aanpak…..
- OAS-verkiezingscampagne kostte SRD 4 miljoen..
- De peiling en de boodschap..
- Wegdek nabij hoek Nickerieweg en Wayambolaan afgebrokkeld..
- CHS licht politieke partijen in over dag kandidaatstelling..
- Meulenhof bekritiseert vele presidentiële werkgroepen; dece…..
- President Santokhi overhandigt versierselen aan leden Himma…..
- President Santokhi reikt onderscheidingen uit aan leden Vri…..
- Rowley treedt af als premier van Trinidad en Tobago..
- Voetbalkaarten online..
- Jogi ligt niet wakker van recente opiniepeiling..
- VS deporteert Venezolanen ondanks gerechtelijk bevel..
- Politieke organisaties geïnformeerd over kandidaatstelling..
- Lalanie Tooy doet Voorwaarts pijn..
- Grote opkomst bij bijeenkomst over boedelkwestie in Para..
- Versterking agrarische sector en agrarisch onderwijs op hog…..
- Rotary district governor brengt beleefdheidsbezoek aan pres…..
- Heringebruikname Jagrat Arya Mandal Mandir markeert nieuw h…..
- Vakbondsvoorzitter Ravenberg eist per direct ontslag voor d…..