Drie niet-residerende ambassadeurs hebben dinsdag hun geloofsbrieven aangeboden aan president Chan Santokhi. De ceremonie, die plaatsvond in het presidentieel paleis, markeert een belangrijke stap in de versterking van de diplomatieke betrekkingen van Suriname met Hongarije, Japan en Italië.
In zijn toespraak benadrukte het staatshoofd het belang van internationale samenwerking voor de duurzame ontwikkeling van Suriname. Hij onderstreepte dat het land vastbesloten is om zijn diplomatieke banden te verdiepen en met de drie landen nauwer samen te werken op verschillende terreinen.
De eerste diplomaat die zijn geloofsbrieven overhandigde, was Miklós Tamás Halmai, ambassadeur van Hongarije. Halmai toonde zich enthousiast over de mogelijkheden voor samenwerking op het gebied van waterbeheer, onderwijs en investeringen. Hij sprak zijn vertrouwen uit in een vruchtbare relatie tussen de twee landen.
Ambassadeur Akima Umezawa van Japan was de volgende diplomaat die zijn geloofsbrieven overhandigde. Umezawa werd vergezeld door de honorair consul van Japan in Suriname, Anilkumar Padarath, en tweede ambassadesecretaris Manami Kato.
Hij benadrukte de meer dan vijftig jaar durende historische banden tussen Suriname en Japan. Umezawa sprak over de gedeelde samenwerking op het gebied van visserij, landbouw en economische diversificatie en prees Surinames rijke natuur en culinaire tradities.
Ook de ambassadeur van Italië, Alessandro Cortese, overhandigde zijn geloofsbrieven aan president Santokhi. De diplomaat wees op de sterke bilaterale relaties tussen de twee landen en toonde zich vastbesloten om de samenwerking te versterken, met een focus op de sectoren energie, landbouw en toerisme. Hij herinnerde eraan dat een Italiaans bedrijf recentelijk US$ 2 miljard heeft geïnvesteerd in de Surinaamse brandstofsector, wat getuigt van de groeiende economische banden.
President Santokhi dankte de ambassadeurs voor hun inzet en benadrukte de cruciale rol van internationale samenwerking in het bevorderen van de welvaart en duurzame ontwikkeling van Suriname. Het land blijft zich richten op het uitbouwen van sterke en langdurige relaties met landen over de hele wereld, met als doel het verbeteren van de levensstandaard en economische vooruitgang voor zijn bevolking.
- A20 vindt vervolg IMF-programma niet ondenkbaar..
- Het wegnemen van metalen voorwerpen die aan anderen of de s…..
- Reactie op ‘Politieke participatie… legaliteits…..
- Hakrinbank maakt winst en keert dividend uit..
- Ordening bus- en bootsector..
- Leerlingen en studenten ontevreden over studietoelage van S…..
- KFC maakt droom jongerenorganisatie SESHAT waar met zaalvoe…..
- Green Heritage Fund Suriname en International Ocean Academy…..
- Grote hoeveelheid goud buitgemaakt bij gewapende overval op…..
- Man doodgeschoten te Koemboe in Brokopondo..
- Scholier aangehouden na gewelddadig incident op school..
- In Suriname geboren Lum Chou op lijst meest gezochte Nederl…..
- Presidentiële werkgroep brengt spoedbezoek aan Esther Stich…..
- Natio maakt zich op voor dubbele confrontatie met Martiniqu…..
- NDP fractieleder eist opheldering gronduitgifte West-Surina…..
- President Donald Trump continues to push forward the develo…..
- President Donald Trump continues to push forward the develo…..
- ‘Screen voor je kiest’..
- Boedelvraagstuk heeft geen invloed op inheemse en tribale v…..
- De Para-kwestie 2.0: Een Dreigende Herhaling?..
- Vrouw joint partner in gevang..