In Suriname wordt momenteel de vierde niertransplantatiemissie uitgevoerd. Deze missie is op 26 maart jongstleden van start gegaan. Om zich te oriënteren en de donor-en ontvangerkoppels alsook het medisch personeel een hart onder de riem te steken, heeft president Chandrikapersad Santokhi een bezoek gebracht aan het Nierdialyse Centrum.
Het staatshoofd werd tijdens het bezoek op woensdag 2 april vergezeld door minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid. Hierbij was ook dr. Mirza Idu van het Amsterdam Universitair Medisch Centrum (Amsterdam UMC) als missieleider aanwezig. Het doel van deze missie is om dialysepatiënten in Suriname te helpen bij een niertransplantatie. Een transplantatie is voor de patiënt een betere optie dan dialyse, omdat het de levensverwachting verlengt en de kwaliteit van leven verbetert. Om de transplantaties mogelijk te maken, is er een samenwerking met Surinaamse artsen. Deze samenwerking verloopt uitstekend, mede omdat een deel van deze artsen hun training in Amsterdam heeft gevolgd.
Voor deze missie zijn negen patiënten geselecteerd. De selectieprocedure houdt in dat dialysepatiënten zelf met een donor naar de poli komen. Vervolgens wordt de donor medisch gescreend om te beoordelen of hij of zij geschikt is voor nierdonatie en met één nier kan leven. Wat betreft de prognose: de kans dat de getransplanteerde nier na één jaar nog goed functioneert, ligt boven de 90 procent. De nazorg wordt verzorgd door artsen die hun opleiding in Amsterdam hebben gevolgd.
- Discriminatie..
- Regeringsraad bemiddelt in situatie SLM -Luchthavenbeheer..
- Regeringsraad neemt belangrijke besluiten inzake LVV, BiZa …..
- Een kleine politieke historie van Suriname..
- Gedragscode voor de verkiezingen..
- VHP in campagnecoma: wanneer ontwaakt de laatste olifant va…..
- Managers Belastingdienst ondergaan leiderschapstraining..
- Man neergeschoten te Brownsweg..
- Gerenoveerd Vaillantsplein officieel opgeleverd..
- President hoort problemen Mariënburg aan; belooft oplossing…..
- VSB dringt aan op transparantie en regulering bij toekennin…..
- Caribische particuliere sector bezorgd over impact Amerikaa…..
- Universiteit breidt uit met geaccrediteerde opleiding Onder…..
- ‘Onteigening’ plantagegronden vanaf 1 mei 2025 …..
- Geen nieuwe ambtenaren in dienst rond de verkiezingen..
- Veiligheid VS ook belangrijk bij vernietiging ‘overtollige …..
- Tweede editie “Para on da Road Carnival” voor de deur..
- Raghoebarsing: ‘Sociale uitkeringen geen verkiezingsstunt…..
- ECD: Bij diverse winkels geen onregelmatigheden geconstatee…..
- Nog een regenachtige dag..
- Politieambtenaren ronden Jeugd- en Zedentraining succesvol …..