Tijdens een persconferentie in de Ballroom van Hotel Torarica is officieel aangekondigd dat Suriname dit jaar het gastland is van de 45e Lions District Convention. Van 7 tot en met 10 mei ontvangt Suriname meer dan 350 Lions-leden uit de regio en daarbuiten, afkomstig uit onder meer Nederland, Frans-Guyana, Guyana, Trinidad & Tobago en zestien Caribische eilanden. De bekendmaking vond plaat op 6 mei 2025.
De conventie staat in het teken van internationale samenwerking, maatschappelijke betrokkenheid en het vieren van de Lions-missie: “We Serve.” President Chandrikapersad Santokhi zal het evenement officieel openen en vervult hiermee een prominente rol tijdens deze bijzondere editie. Naast de officiële opening zal de president ook de traditionele Lions-parade afnemen — een primeur, aangezien deze ceremonie voor het eerst plaatsvindt onder toezicht van een zittend staatshoofd.
“De president heeft vanaf het begin zijn steun uitgesproken voor onze organisatie”, aldus district governor Ravin Changoer. “Zijn aanwezigheid benadrukt het belang van sociaal-maatschappelijk werk en regionale samenwerking.” Het kabinet van de president heeft ondersteuning geboden bij de logistieke organisatie en het faciliteren van internationale gasten, waarmee de betrokkenheid van de Surinaamse overheid bij dit internationale evenement duidelijk wordt onderstreept.
De jaarlijkse Lions District Convention is een belangrijk moment voor de organisatie, waarbij leden van de subdistricten 60A (Suriname, Guyana en Trinidad) en 60B (de Caribische eilanden) samenkomen. Tijdens de conventie worden de behaalde doelen en activiteiten van het afgelopen Lions-jaar geëvalueerd. Ook vinden verkiezingen plaats voor nieuwe bestuursfuncties binnen de Lions-structuur, waaronder de benoeming van nieuwe gouverneurs en de Council Chairperson.
Ravin Changoer, zelf kandidaat voor de functie van Council Chairperson, spreekt met trots over de betekenis van deze editie: “Na zeven jaar én de onderbreking door covid-19 kunnen we eindelijk weer een fysieke conventie in Suriname organiseren. De energie is voelbaar. We hebben een uitgebreid programma samengesteld, met formele sessies én culturele presentaties om onze buitenlandse gasten kennis te laten maken met de Surinaamse gastvrijheid en cultuur.”
- Schietpartij in Koffiekamp: Gouddelver gewond, dader voortv…..
- Regering besluit: gratis menstruatieproducten voor alle mei…..
- Gerenoveerde RGD-polikliniek Tijgerkreek officieel opgeleve…..
- Voorlichting over stemproces voor kwetsbare groepen van sta…..
- ERFENIS WIJDENBOSCH..
- Respect voor alle moeders..
- Overdaad..
- SAO en Self Reliance starten leertraject voor vakmensen in …..
- President brengt ode aan moeders..
- Wereldkampioenen naar Suriname voor aftrap Salsuri 2025..
- Gewapende overval in woning aan de Mawakaboweg..
- Transvaal in slotseconden naast Robinhood..
- My Health-app geeft burgers toegang tot eigen medisch dossi…..
- Transvaal in slotseconden langs Robinhood..
- India en Pakistan houden zich aan wapenstilstand..
- Maya de Lacoste: ‘Een moeder is alles voor een kind’..
- Familieconflict tussen tante en nichtje eindigt op politieb…..
- Criminelen slaan toe in woning ondernemer: grote geldbedrag…..
- CHAN PROBEERT OOK JONGEREN TE STRIKKEN..
- SEOB over kansen, uitdagingen en beleidskeuzen..
- Afgerond Makandra-project moet exportpositie Suriname verst…..