Tijdens een persconferentie in de Ballroom van Hotel Torarica is officieel aangekondigd dat Suriname dit jaar het gastland is van de 45e Lions District Convention. Van 7 tot en met 10 mei ontvangt Suriname meer dan 350 Lions-leden uit de regio en daarbuiten, afkomstig uit onder meer Nederland, Frans-Guyana, Guyana, Trinidad & Tobago en zestien Caribische eilanden. De bekendmaking vond plaat op 6 mei 2025.
De conventie staat in het teken van internationale samenwerking, maatschappelijke betrokkenheid en het vieren van de Lions-missie: “We Serve.” President Chandrikapersad Santokhi zal het evenement officieel openen en vervult hiermee een prominente rol tijdens deze bijzondere editie. Naast de officiële opening zal de president ook de traditionele Lions-parade afnemen — een primeur, aangezien deze ceremonie voor het eerst plaatsvindt onder toezicht van een zittend staatshoofd.
“De president heeft vanaf het begin zijn steun uitgesproken voor onze organisatie”, aldus district governor Ravin Changoer. “Zijn aanwezigheid benadrukt het belang van sociaal-maatschappelijk werk en regionale samenwerking.” Het kabinet van de president heeft ondersteuning geboden bij de logistieke organisatie en het faciliteren van internationale gasten, waarmee de betrokkenheid van de Surinaamse overheid bij dit internationale evenement duidelijk wordt onderstreept.
De jaarlijkse Lions District Convention is een belangrijk moment voor de organisatie, waarbij leden van de subdistricten 60A (Suriname, Guyana en Trinidad) en 60B (de Caribische eilanden) samenkomen. Tijdens de conventie worden de behaalde doelen en activiteiten van het afgelopen Lions-jaar geëvalueerd. Ook vinden verkiezingen plaats voor nieuwe bestuursfuncties binnen de Lions-structuur, waaronder de benoeming van nieuwe gouverneurs en de Council Chairperson.
Ravin Changoer, zelf kandidaat voor de functie van Council Chairperson, spreekt met trots over de betekenis van deze editie: “Na zeven jaar én de onderbreking door covid-19 kunnen we eindelijk weer een fysieke conventie in Suriname organiseren. De energie is voelbaar. We hebben een uitgebreid programma samengesteld, met formele sessies én culturele presentaties om onze buitenlandse gasten kennis te laten maken met de Surinaamse gastvrijheid en cultuur.”
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar..
- Annand Jagesar waarschuwt voor risico’s bij olie-exploitati…..
- Tyrone Spong verliest bij rentree..
- De Paradox van het Denken en de Macht (4)..
- Brunswijk baseert groei ABOP op aantal mensen dat zijn kabi…..
- Veertig participeren in cursus Sportadministratie..
- Stemmen bij volmacht alleen onder strikte voorwaarden mogel…..
- Kwijtschelding schulden van burgers aan SWM in Vredenburg..
- Man mishandeld en beroofd door gewapende verdachten in Comm…..
- Strikte regels voor stemmen bij volmacht..
- Suriname zet in op export biologisch geteelde ananas: ‘We z…..
- Verdachte milieuverontreiniging Stuwmeergebied voorlopig op…..
- Oud-president Wijdenbosch wordt zaterdag begraven..
- Kort geding over CHof-uitspraak auteursrechten ingetrokken..
- Bewoner en kleinkinderen ontsnappen aan woningbrand..
- Kelvin Koniki wordt morgen toegelaten tot De Nationale Asse…..
- Personeel PCS weer aan het werk na uitbetaling achterstalli…..
- 3 G: ‘Groei-Geld-Geef; Failliete politiek in ontwikkelingsd…..
- Chas Mijnals dient klacht in tegen Alice Amafo bij PG..
- Ramdin verwacht goede samenwerking met eerste vrouwelijke a…..
- Orie versus Burleson in titanenstrijd om damkampioenschap..