President Chan Santokhi heeft gisteren een statusupdate ontvangen over de lopende samenwerkingsprojecten tussen Suriname en India. Tijdens een bijeenkomst op het Kabinet van de President bracht het technisch coördinatieteam van de presidentiële stuurgroep “Programma’s en projecten Suriname en India” hem op de hoogte van de voortgang en uitdagingen binnen diverse projecten.
De besproken projecten omvatten verschillende concessionele financieringsprojecten, zoals de installatie van waterpompen via Buyer’s Credit, en gemeenschapsontwikkelingsprojecten ter ondersteuning van ICT-onderwijs bij het Natin en de Small Grant Development Projects (SGDP) binnen de India-Caricom-samenwerking. Daarnaast werd de implementatie van het MOU Center for Excellence in Information Technology (CEIT) besproken. Dit omvat de oprichting van CEIT-centra in Paramaribo en Nickerie, evenals de rehabilitatie van het Nickerie Indoor Stadion. Ook de verdere ontwikkeling van de markoesateelt stond op de agenda.
Volgens Joan Ilahi, voorzitter van het technisch coördinatieteam, zijn sommige projecten al succesvol afgerond. Zo werd onder meer de joggingtrack in Lelydorp voltooid. Daarnaast bevinden meerdere projecten zich in de afrondende fase en zullen deze naar verwachting binnen vier maanden worden opgeleverd.
Samenwerking Suriname-IndiaTijdens Santokhi’s officieel bezoek aan India in 2023 werden diverse projecten besproken met de Indiase regering. In juni van datzelfde jaar bracht de Indiase president een tegenbezoek aan Suriname, waarbij verschillende toezeggingen en samenwerkingsafspraken werden gemaakt.
Binnen de concessionele financieringsmogelijkheden vallen projecten die gefinancierd worden via de kredietlijn en Buyer’s Credit van India. Echter, vanwege de schuldherschikking met India hebben sommige projecten tijdelijk stilgelegen. Ilahi benadrukte dat er via constructieve onderhandelingen wordt gewerkt aan het nieuw leven inblazen van deze projecten.
Markoesateelt krijgt steunVoor de verdere ontwikkeling van de markoesateelt heeft Suriname een schenking van US$ 1 miljoen ontvangen. Dit project maakt deel uit van het Pres Passion Stimulus Programma, waarbij president Santokhi op 3 februari 2025 plantmateriaal en hulpmiddelen uitreikte aan telers om de markoesateelt in Suriname te bevorderen.
- A20, DOE en PRO bekrachtigen samenwerking voor verkiezingen…..
- Brazilië richt zich op illegale houtkap in Amazonegebied..
- Suriname en België bespreken mogelijkheden Skills Mobility …..
- Man voor de rechter na dodelijke steekpartij..
- Drugs en vuistvuurwapen aangetroffen en inbeslaggenomen; t…..
- Vorige regering liet land achter met US$ 3,9 miljard schuld…..
- Guno Burleson wint eerste etappe sneldamtoernooi..
- Santokhi naar Caricom-top in Barbados..
- Solar Project Kabalebo Nature Resort officieel in gebruik g…..
- Plein: ‘Wij blijven ons richten op vraagstukken die de same…..
- Vandaag regen en onweersbuien..
- Rosita Florentine Huyshest (88) Rotterdam 10-2-2025..
- Vliegtuig crasht op landingsbaan Toronto, zeker 15 gewonden..
- Ingrid Virginia Jordan (66) Groningen 14-2-2025..
- Edwin Franciscus De Noten (86) Diemen/Amsterdam 16-2-2025..
- 16 politieke partijen hebben afspraak met CHS..
- Wegomlegging Nieuwe Haven..
- Column: Overloop polonaise in volle gang..
- President neemt deel aan 48ste Caricom Staatshoofden Vergad…..
- Hernhutterstraat overbelast: verkeer- en gezondheidsrisico’…..
- Bhikharie geschokt door aanwezigheid King bij ABOP-manifest…..