President Chan Santokhi heeft het eindverslag in ontvangst genomen van de werkgroep Voorbereiding PPP voor Keuring van Elektrische, Water- en Renewable Energy (EWRE) Installaties. Het rapport is het resultaat van intensieve consultaties met belanghebbenden en een thematisch seminar, en vormt de basis voor de oprichting van een keuringsinstituut dat het keuringssysteem in Suriname moet moderniseren.
Het voorstel richt zich op het oplossen van een structureel probleem: de lange wachttijden die burgers en bedrijven ondervinden bij de keuring van hun elektrische en waterinstallaties. De werkgroep stelt voor een publiek-private samenwerking (PPP) op te zetten onder het ministerie van Openbare Werken (OW), waarbij een keuringsinstituut wordt opgericht dat verantwoordelijk wordt voor het gehele keuringsproces.
In de nieuwe werkwijze zal het keuringsinstituut al betrokken zijn bij de aanvraag van bouwvergunningen. Na een positieve inspectie wordt een certificaat verstrekt, dat als vereiste dient voor nutsbedrijven om over te gaan tot aansluiting. Dit moet leiden tot snellere, efficiëntere procedures en betere naleving van bestaande wet- en regelgeving.
Sanjeevkoemar Bissesar, voorzitter van de werkgroep die op 12 mei 2025 door president Santokhi werd ingesteld, lichtte toe dat de commissie verantwoordelijk was voor het voorbereiden van alle nodige staatsbesluiten, wet- en regelgeving om de samenwerking en oprichting van het instituut juridisch mogelijk te maken. “Het keuringscertificaat wordt voortaan een noodzakelijke voorwaarde voor aansluiting op water- en elektriciteitsnetwerken,” aldus Bissesar.
President Santokhi onderstreepte het belang van het project voor de samenleving en gaf aan dat hij het, gezien de nationale relevantie, zal overdragen aan zijn opvolger. “Dit project is van groot maatschappelijk belang. Daarom zal ik het zeker in de overdracht van lopende zaken opnemen, zodat het wordt voortgezet in het belang van de samenleving.”
De commissie benadrukte tijdens de overhandiging de noodzaak van regeringsoverstijgende steun voor dit project, om zo de professionalisering, regulering en kwaliteitsverbetering binnen de water- en elektriciteitssector duurzaam te verankeren.
- Hoe meer je leert, hoe meer je verdient ..
- Jennifer Simons te gast bij VS ambassade..
- Coi Leray’s kiekje met Trippie Redd’s dochter zet social me…..
- PETRONAS start morgen met boringen in drie putten van Blok …..
- Beleidscoördinatie nieuwe regering..
- Santokhi benadrukt belang van democratie tijdens herdenking…..
- Menselijk skelet ontdekt in afgelegen gebied Krikie Negie –…..
- Suriname versterkt capaciteit voor bosmonitoring en klimaat…..
- Petronas start morgen boorcampagne in Blok 52..
- Petronas start boringen in Blok 52 op zoek naar nieuwe olie…..
- Bibliotheken verrijkt met ‘Wij slaven van Suriname’..
- Bejaardentehuis getroffen door brand: Vrouw komt om het lev…..
- Wegomlegging rond DNA vanwege presidentsverkiezing op 6 jul…..
- TABTO Group organiseert vijfde Nationaal Compliance Congres..
- Hugo Essed: ‘Tonen van stembiljetten een vorm van transpara…..
- Newmont: Reductie personeel te Merian deel van kostenbeheer…..
- Expositie ‘Waka Tjopu: Echoes of a Movement’ biedt uniek be…..
- Louis Vismale start inzamelingsactie voor speciaal vervoer …..
- Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op d…..
- Fernandes Bakkerij 62 jaar..
- Parbo Bier viert 70 jaar met nieuwe commercial ‘Pass a Djog…..